maxiwell83 (maxiwell83) wrote in interesniy_kiev,
maxiwell83
maxiwell83
interesniy_kiev

 • Music:

Історичні заброшки Києва

Ідея зробити огляд столичних старовинних закинутих будівель прийшла спонтанно. Все-таки, дещо з київської «історички» (історичні заброшки - прим. автора) публікував раніше — наприклад, в фотопрогулянці по центру міста. Але при бажанні можна було зібрати все до купи. А якщо пощастить, то ще й полазити (хоча на це я не дуже-то сподівався). Якщо ж ні, то старовинні заброшки й без сталку цікаві самі по собі, оскільки вони помаленьку руйнуються, зносяться або перебудовуються і поступово стають історією.


1. Історичні заброшки столиці.

На перший погляд, закинутої «історички» в центрі столиці небагато. І переважно, це невеликі будинки. Хоча, якщо постаратися, півтора десятки можна нарахувати. От тільки доступних для дослідження нема, бо або заколочені-загороджені, або охороняються. А іноді і перше, і друге, і третє. Плюс — лізти на очах у перехожих якось соромно. Та й всередині там наймовірніше лише понурий тлін. Але в один будинок таки зміг потрапити. Можливо, репортаж можна було б зробити більшим і цікавішим, якби ж прогулювався не сам і перед поїздкою подивився карту.


2. Початок «оглядового маршруту» — будинок по вул. Тургенєвській, 19. Побудований аж у 1901 р. (архітектор І. Агуров). Має охоронний статус.


3. Незвично бачити такі розвалини в центрі столиці. Але ще дивніше те, що є доступ всередину. Бо, як правило, в старовинні заброшки не потрапити (саме тому розкриваю адреса цих абандонів).


4. Поруч, під 17 номером, стояв ще один будинок. Але в лютому цього року його знесли.


5. Коридор закиданий сміттям. А як інакше?!


6. Східці не викликають бажання піднятися на верхні поверхи.


7. Особливо після того, як побачив стан кімнат.


8. Підлоги нема. Залишились тільки балки.


9. Причому підлоги немає між всіми поверхами, так що бомжі не заселять. Навіть відлити в такому місці ніде:(


10. Сусідствують з історичною пам'яткою залишки знесеного будинку і сучасний новобуд.


11. В цьому ж кварталі була ще одна старовинна заброшка, але шукав її в кварталі Дмитріївської-Золотоустівської (перед поїздкою не переписав карту). Тому наступний об'єкт — Державне видавництво «Україна», що сховалося посеред двору.


12. За зеленим парканом валяються двері.


13. З торця були якісь прибудови.


14. Біля видавництва розташована ще одна закинута будівля.


15.


16. З другої сторони все перегороджено парканом. Видимих залазів в будівлю не помітив. Тому йду далі.


17. Наступна «історичка» — адміністративна будівля по вул. Михайла Коцюбинського, 12. Це частина садиби Міхельсона. Побудована в 1899 році(!!!). Будинок використовувався під різні установи: гімназію і училище, Контрольну палату шляхів сполучення, Міністерство Юстиції УРСР, курси підвищення кваліфікації кадрів Міністерства юстиції України. Закинутий з 2010го. Планується до відновлення.


18. Має проїзди під будівлею. А те, що будинок закинутий, видно лише зблизька.


19. Навколо заброшки розміщені Рахункова палата та посольства. Тому навіть при наявному залазі добре подумав: чи варто?


20. Четверта заброшка (точніше, декілька закинутих будівель) всього лише в 5-ти хвилинах ходьби від Майдану Незалежності!


21. Ці руїни — колишня садиба Мурашка і прибуткові будинки за адресами вул. Мала Житомирська 12а, 12б, 14, 14а і 14б. Побудовані у 1858-1909 роках.


22. Арка під будинком відкрита. Незпроста.


23. Дворик із закинутими будинками. Хоча, судячи по ящикам з-під пляшок та вікнах, закритих колейонкою, не такі вони й закинуті. Та в сусідні будинки доступу нема.


24. Внутрішній дворик. Не став чекати, поки «мешканці» проженуть — швидко пофоткав і гайда шукати інші заброси. Хоча можна було б пофоткати більше.


25. Наступні закинуті старовинні будівлі також неподалік. Ось цей будинок по вул. Алли Тарасової, 6б.


26. Біля нього, по вул. Алли Тарасової, 6, — двоповерховий закинутий особняк. Раніше був обнесений парканом і поруч був вагончик сторожа.


27. Тепер не загороджений. Хоча, що толку? Об'єкт на замку́ . А наліпки свідчать, що охороняється собаками і «Приватбанк» після президентських виборів їм нічого не винен:)


28. Спустився на Поділ. На вулиці Боричів Тік знайшов маленький закинутий будинок.


29. Ближче до Дніпра, на Волоській 2/19 розмістились чергові закинуті руїни. Ну а припарковані автівки наглядно демонструють стан вулиць в будній день:(


30. Далі — невеличкий будинок по вул. Волоській, 5.


31. Біля нього, на розі вулиць Волоської та Іллінської, садиба 1875 року(!!!). Все навколо заставлено машинами. Ще й перехожі снують. Тому знов проходжу повз, не затримуючись. Хоча, залаз хтось зробив. Якби ж прогулювався не один, можна було б пробратись. Хоча всередині подібних будівель давно нічого нема.


32. На Контрактовій площі стоїть пусткою Гостинний двір. І хоча він новоробний, 1982 року, за архітектурою нагадує старовинні.


33. За 5 років паркан встигли обмалювати. А от реконструкція будівлі так і не відновилась.


34. «Мілка — для лайків копилка»:)))


35. Все обгороджено парканом. Хоча всередині лише одні стіни.


36. Переміщаюсь на пагорби центру. На Ярославовім Валу 15, зі слідами розпочатої реконструкції, стоїть закинутий будинок колишнього штабу протиповітряної оборони.


37. На фасаді навіть барельєф висить (вибачайте за якість і компоновку кадру — не хотів дражнити базарних тіток).


38. У дворі розташована друга заброшка — будинок Сікорських (в якому народився авіаконструктор Ігор Сікорський) 1903 року побудови (вул. Ярославів Вал, 15б).


39. Будівля в аварійному стані. Доступа всередину немає.


40. Знову повертаюсь до бульвару Шевченка, де за номером 34 розмістилась ще одна закинута старовина.


41. Вигляд через ворота.


42. Сусідня будівля — особняк родини меценатів Терещенків. Його я вже показував у своєму репортажі.


43. Начебто побудований аж у 1874 році.


44. Звичайно, теж все заколочено:( Хоча це компенсується гарною старовинною архітектурою.

Перелік закинутих історичних будівель можна було продовжити. В тому числі об'єктами, на які вдалося пробратися раніше і по яким вже є фотозвіти. Але навіщо повторюватися? А декілька недосліджених історичних абандонів напевно недоступні для огляду.

Якби ж можна було пролізти не лише на одну «історичку», а й на інші заброси, то знімків могло бути і більше. До того ж, слід враховувати, що вулиці заставлені припаркованими машинами і навколо безперервно снують перехожі. Тому тільки так... Хоча, в принципі, цікава тема для окремої пішохідної екскурсії (турфірмам на замітку!). Ну а якщо хочете самі дослідити історичні руїни, то будьте обережні, бо старі занедбані будинки перебувають в аварійному стані. А ще в них купа сміття і можуть мешкати бомжі.
Tags: фотографии древнего города
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments