maxiwell83 (maxiwell83) wrote in interesniy_kiev,
maxiwell83
maxiwell83
interesniy_kiev

Шулявський шляхопровід: ремонт розпочато

Багатостраждальний Шулявський шляхопровід у столиці, який давно перебував у аварійному стані, горів і розсипався, нарешті-таки дочекався ремонту. В ніч на 17 березня його перекрили для руху автотранспорту і почали розбирати. На місці старого шляхопроводу за півтора роки повинні побудувати нову розв’язку у формі неповної «конюшини». Для нового з'їзду планують знести цех заводу «Більшовик». А на час ремонту організовується об'їзд, змінюються маршрути громадського транспорту. Одним словом, у дорожній рух вносяться серйозні зміни. Та й будівництво мосту — подія непересічна. Тож я вирішив з'їздити і подивитись що і як. Нажаль, за одну поїздку не вдалося все відзняти. Тому у цьому репортажі — фотки за 20 і 30 березня, з двох фотокамер і смартфону.


1. Ремонтні роботи на Шулявському шляхопроводі.

Як не дивно, протягом перших трьох тижнів ремонту встигли зробити багато: організували об'їзди (зі встановленням трьох нових світлофорних перехресть), змінили маршрути громадського транспорту, зняли асфальт, демонтували огорожу, викорчували стовпи, знесли частину мостового перекриття, почали перекладати комунікації.


2. Навіть не знаю з чого розпочати. Напевно, з проспекту Перемоги (вигляд у бік Шулявського мосту). Від перехрестя з вулицею Гарматною прибрали відбійники. Одну смугу забрали для лівого повороту на Гарматну зі сторони мосту. На перехресті встановили світлофор.


3. Зрозуміло, що три тимчасові світлофори і звуження дороги вплинули на трафік. В будні (міжпік) до мосту затори тягнуться аж від Берестейського шляхопроводу!


4. Величезний затор! Цікаво, на скільки ж розтягується «корок» в години пік?


5. На перехресті проспекту Перемоги і вулиці Гарматної з'явився світлофор. Його встановили для повороту на Гарматну, щоб потім можна було виїхати на вулицю Вадима Гетьмана, до Індустріального мосту.


6. Другий світлофор встановили на примиканні вулиці Нестерова до проспекту Перемоги. Причому світлофор з'явився і для пішоходів.


7. Для чого він потрібен в цьому місці? Рух по Перемоги — тільки прямо. З Нестерова теж лише один напрям — праворуч, на проспект. Мабуть для влиття потоку транспорту з вулиці Нестерова.


8. Біля станції метро «Шулявська» перекладають комунікації. Вважаю, що це пов'язано з будівництвом мосту.


9. А ось і сам Шулявський шляхопровід. Тролейбусну лінію на міст зняли. Тому тролейбуси маршруту №7 тепер не можуть розвертатися на мосту.


10. На самому шляхопроводі демонтували огорожу.


11. А через тиждень-другий почали зносити мостові прольоти.


12. Тротуар з боку заводу «Більшовик» перекрили для пішоходів.


13. Третій світлофор встановили на перехресті проспекту Перемоги і з'їздів зі шляхопроводу. В кадр потрапив ще один фотограф.


14. Поки проспект Перемоги стоїть, автівки рухаються з вулиці Гетьмана на вулицю Довженка. В такому напрямку також можуть рухатися й тролейбуси — оскільки прокладено контактну мережу. Однак в маршрутному русі тролейбусна лінія чомусь не задіяна.


15. На розв'язці біля шляхопроводу поставили нові опори і встановили тролейбусні стрілки.


16. Тротуари теж будуть перекладати. Тільки зробили по-дурнуватому. Тепер вентиляційний кіоск метрополітену потрібно буде обходити. Цікаво, хтось буде даремно натруджувати ноги? Сумніваюсь. Народ піде навпростець.


17. Розв'язку біля шляхопроводу переасфальтували. Тут теж поставили нові опори тролейбусної контактної мережі. Це пов'язано з тим, що стовпи на мосту демонтували, а тролейбусні дроти повинні на чомусь триматися.


18. На дорозі на міст поскладали розібрані відбійники і щось копають.


19. Перекрита дорога на Шулявський шляхопровід у перші дні ремонту.


20. З боку Дорогожичів/Почайни об'їзд по вулиці Антона Цедіка (колишня Ежена Потьє).


21. Схема об'їзду зі сторони Дорогожичів/Почайни.


22. На час ремонту тролейбусний рух на ділянці від Індустріального шляхопроводу до Дегтярівського шляхопроводу закрили. Тролейбусний маршрут №27 розділили на два: 27К — від Київ-Волинського до Індустріального шляхопроводу, і 27А — від Дегтярівської до метро «Почайна». А на розірваній ділянці організували тимчасовий автобусний маршрут 27тр.


23. Під Дегтяріським шляхопроводом зробили кінцеву зупинку «Вул. О. Довженка» для тимчасового автобусного маршруту 27тр і змінених маршрутів тролейбусів №№27А, 30К.


24. Вертаюсь до Шулявського шляхопроводу.


25. З вулиці Гетьмана зробили з'їзд до вулиці Довженка. Як для автомобілів, так і для тролейбусів.


26. Тротуар огородили.


27. Робо́ти на мосту. Екскаватор тримає дорожні знаки.


28. Демонтаж опор.


29. Під час другого візити міст почали розбирати.


30. Розібрали декілька прольотів.


31. Затор по вулиці Вадима Гетьмана в бік проспекту Перемоги.


32. Йдемо до Індустріального шляхопроводу.


33. З боку Солом'янки тролейбуси їздять лише до Індустріального шляхопроводу. Причому утворилося чимале скупчення маршрутів. На зупинці — автобус 69, змінені тролейбусні маршрути 27К і 42Д (перенаправили до Київ-Волинського) і новий маршрут 21К. Причому тролейбус 42Д зупиняється на зупинці в обидва напрямки. Тому зупинки розвели.


34. Повертаємось до проспекту Перемоги. Схема об'їзду з вулиці Гетьмана.


35. Вулиця Виборзька стала односторонньою. Напрямок руху: від вулиці Гарматної до вулиці Вадима Гетьмана.


36. Перехрестя Гарматної і Виборзької. По цій трасі курсує тимчасовий автобусний маршрут 27тр. А могли прокласти тролейбусну лінію — і не треба було б вводити новий автобусний маршрут і змінювати тролейбусні.


37. Вулиця Гарматна теж змінила напрямок. До ремонту Шулявського мосту вона була двохстороння (це видно по зупинці). Тепер же — односторонній рух від проспекту Перемоги до Виборзької.


38. Перехрестя Гарматної і проспекту Перемоги.


39. З проспекту Перемоги зробили лівий поворот на Гарматну.


40. На перехресті цікавий прикол: світлофор на Гарматній розвернули до тротуару. Як думаєте, чому?
Відповідь: внаслідок зміни напрямку руху світлофи виявились непотрібними і їх розвернули до тротуару.

Ось і все, що збирався показати про ремонт Шулявського шляхопроводу. Навіть вийшло більше, ніж розраховував. Думаю, що продовжу тему. Напевно, вийде ще два чи три репортажі.
Tags: Киев
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments