ЖЖ-користувач mykolap (mykolap) wrote in interesniy_kiev,
ЖЖ-користувач mykolap
mykolap
interesniy_kiev

Мозаїки Центрального АвтовокзалуОсь прочитав про те, що Центральный автовокзал, а также автостанции «Подол», «Полесье», «Южная», «Дарница» и «Дачная» решили отдать в частные руки. Мининфраструктуры приняло решение передать в ФГИ для приватизации ГП «Киевпассервис», в состав которого входят эти автовокзалы.

Як ви думаєте, вже час почати турбуватись за збереження мозаїк Центрального автовокзалу - роботи художників Рибачук і Мельниченка (1961)? В принципі що з ними станеться у випадку, якщо автовокзал таки почнуть зносити? Враховуючи, що фабриці Карла Маркса тре розширятись, боюсь, що це буде незворотній процес. А мозаїки - це все ж таки дуже цікавий зразок монументального мистецтва 60-х.З моєї, може не дуже професійної точки зору, для того, щоб побачити самі класні тре піднятися на третій поверх (там тільки начальство вокзалу, тому пасажири в них не втикають). Навіть завсідники того вокзалу іноді не підозрюють, що таке там є.


не думаю, що тут єсть якась тоталітарна символіка, хоч і кремльПо суті, в Києві уже втраені внаслідок реконструкції деякі мозаїки, наприклад, знайдіть нині в аеропорту Борисполя оцю композиціюХоча досвід вписування монументальних мозаїк в сучасність в країні є, наприклад, "Жінка-птах" Алли Горської в Донецьку після певного втручання громадськости чудово вписалася в місцевий (не знаю, що з ним зараз) МакдональдсФото звідсіля, звідсіля і yarokuznetsov
Tags: памятники
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments