desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

ХЕППІ-ЕНД (запізнілий звіт про відкриття "Жовтня")

ХЕППІ-ЕНД
в Києві відкрився кінотеатр «Жовтень», відбудований після пожежі


Більшість кінотеатрів – звичайні осередки розваг з більшим чи меншим рівнем комфорту. «Заклади культури» офіційною мовою.
Є, втім, винятки. Є кінотеатри, котрі сприймаєш як продовження твого особистого простору, не рідний дім – але щось близьке до того. «Жовтень» був таким. Своїм, домашнім, з поміркованими цінами й з кіном, якого годі й шукати не тільки в помпезних мультиплексах, а навіть і в інтернеті.
Біда трапилась 29 жовтня минулого року, під час фестивалю «Молодість». Двоє нацистських недоумків підпалили один із залів «Жовтня», намагаючись зірвати показ фільму з фестивальної програми «Сонячний зайчик», присвяченій ЛГБТ-тематиці. Пожежу, що почалася, вчасно зупинити не вдалося. Винних доволі швидко знайшли, і в підсумку вони відбулися умовними термінами. Будівлю було серйозно пошкоджено: обвалився дах, постраждали комунікації. Стало зрозуміло, що потрібна повна реконструкція.

Через кілька днів після пожежі на демонстрацію солідарності з «Жовтнем» на Хрещатику вийшло більше 2 тисяч осіб. Міська влада пообіцяла запустити кінотеатр у жовтні 2015 року. Минулої неділі це сталося.


«Жовтень» дійсно народився наново. Зовнішній вигляд будівлі в стилі пізнього радянського конструктивізму збережено, однак усередині зміни разючі - від туалетів і до проекційного обладнання. В інтер’єрах тепер переважають світлі кольори, у фойє другого поверху зроблено величезні широкі вікна. Дизайн фойє першого поверху – з яскравим абстрактним розписом й інсталяцією-колажем зі старих програвачів, радіоприймачів, магнітофонів, касет тощо – справжня дизайнерська знахідка. На місці приміщень адміністрації з’явилося нове, сучасне кафе – тож увесь перший поверх віддано глядачам.

Кінозалів, як і до реконструкції, лишилося шість: «Гегемон» (найбільший - 414 місць), «Солодке життя» (22 місця), «Класік» (45), «Сеанс» (33) - на першому поверсі, «Кіноман» (198) і «Аншлаг» (49) - на другому. Загальна місткість – 761 місце. В «Гегемоні», «Кіномані» й «Аншлагу» встановлено високоякісне цифрове DCP-обладнання, котре дозволяє показувати крупнобюджетні голлівудські фільми, в тому числі в 3D-форматі, в решті залів – більш камерна відеопроекція. Всюди – нові екрани, нові крісла, повноцінна звукоізоляція.

Директор «Жовтня» Людмила Горделадзе виглядала цілковитою тріумфаторкою.
- Людмило Борисівно, тепер, коли все закінчилося, хотілося б дізнатися про ваші видатки. Кінотеатр був застрахований? Наскільки це вам допомогло?
- Страхова компанія виплатила 2,5 мільйони за будівлю і 1,3 мільйони за обладнання. Адже ми страхували за балансовою вартістю, яка сильно змінилася з того часу через інфляцію. Цього було геть недостатньо, бо реконструкція коштувала 51 мільйон.
- А скільки виділила КМДА?
- Навіть більше - 53 мільйони.
- Чи багато коштів зібрала громадськість?
- Ми отримали 300 тисяч через фонд «Відновимо разом». Нас підтримали робочими руками, зокрема, коли проводилися толоки в перші тижні після пожежі. Я дуже вдячна громадським активістам за інформаційну підтримку і загалом за все, що вони зробили в перші дні.
- Чи вдалося розв’язати юридичні колізії, які ви мали до пожежі?
- Питання в прокуратури з’являлися через те, що вони вважали, що попередній договір оренди від Київради не є цілковито легітимним. Але ми нарешті отримали повністю законний договір без жодних зауважень.
- Головне питання – чи не зміниться ваша репертуарна політика?
- Все буде як і раніше: показуватимемо кращі фільми мейнстріму, програми фестивального кіна, і так само, українські картини.

Лишається додати тільки те, що відкриття «Жовтня» - на сто відсотків гарна новина, що загалом в сьогоднішній Україні рідкість. Тут маємо: виконану обіцянку влади, спільні зусилля багатьох людей з геть різних верств суспільства і результат, який оспорити неможливо. Справжній кінематографічний хепі-енд.

Дмитро Десятерик, «День»

Ще фотографії.
Фойє 2 поверху.Елемент оформлення фойє першого поверху.


Вказівники залів.Кафе.Туалети.

Чоловічий.
В жіночому картинки цікавіші.Зали.


Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments