valiuss (valiuss) wrote in interesniy_kiev,
valiuss
valiuss
interesniy_kiev

Зигзаг Старокиївським схилом

Originally posted by valiuss at Зигзаг Старокиївським схилом
В розмові за Михайлівський собор неочікувано з'явилось кілька колоритних дракониськ.
Як виявилось, довколишня місцина ними заселена доволі щільно, в чому переконався, спускаючись змієвидним вигином від Софії у сторону Лядських. Навряд чи здивую посвячених в сакральні теми метрів. Проте, рядові шанувальники прогулянок Містом знайдуть, можливо, щось собі цікаве, натиснувши на букви у дужках.
Декілька вулиць, що збігають схилом в бік Майдану, відтворюють древній характер місцевості, коли, за княжої доби, вулиці-промені розбігалися від фортечної брами в радіальному напрямку. Однією з них, Софіївською, спускаюся від однойменної площі.
Першим привертає увагу симпатичний будинок-невидимка: стіна є, а будинку за нею немає.)
1
Вибір точки зору - справа відповідальна. Часом, суттєво впливає на сприйняття побаченого.
Неподалік примостився той, що навряд чи наміривсь миритись:
2
Перемогти дракона (котрий, як стверджують, поняття узагальнене) - завдання не просте ні разу. Тут зарадять лиш одностайність та мудрість. З них постає сила, здатна здолати зміюк.
Йдемо далі.
Будинок на розі має стильний номер і привертає увагу барельєфними персонажами. Тут мешкали композитори, для яких його і будували. Не буду викладати світлини меморіальних дошок, але один примітний об'єкт поряд з будівлею не омину увагою:
3
А як виглядає ваш самогонний апарат? (можна вважати - ще одне фото змія, цього разу - алегоричне-)
За будинком композиторів провулочок бере ліворуч. Дорогою є на що глянути: дореволюційна архітектура, ліпнина, ті ж пам'ятні дошки. Увагу раджу звернути на будинок під 12-м номером: там в мотивах декору заховалося кілька драконів. Щоб знайти, доведеться придивитись.
Трохи далі - знамените місце збору однієї з екскурсій ЦК: дерево, що росте крізь паркан.
4
Тут варто роззирнутись, навколо - типові зразки архітектури старого Міста. Двоповерховий дідусь лівіше - Київ середини та другої половини ХІХ ст. Триповерховий персонаж праворуч - Місто кінця ХІХ ст. А озирнувшись, побачите зразок архітектури початку ХХ ст. Про  зірчасте одоробло на розі не згадую, все й так зрозуміло.
Поряд із деревом кублиться ще один монстр:
5
З таким не домовишся. Лише кмітливість і спритність, при спільності зусиль та відсутності страху, я вважаю.
Наступне перехрестя і зигзаг праворуч. Трохи нижче по вулиці є страхітливо-прекрасний і гордо-сумний будинок-привид. Погляд спочатку стрічається з цим:
6
Потім здіймається вище,
7
ще вище.
8
Про мотиви барельєфних композицій можна почитати в коментарях ось тут, а про родину, що вже півтора десятка років принципово бореться проти драконів за збереження будівлі - інформація тут.
В цьому контексті згадується, недослівно, фраза з роману Камю: я борюся з чумою не тому, що твердо впевнений у перемозі, а тому, що без цієї боротьби не маю надій на майбутнє.
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments