fedoschuk (fedoschuk) wrote in interesniy_kiev,
fedoschuk
fedoschuk
interesniy_kiev

Цікавий Київ. Фотоальбом.

Originally posted by fedoschuk at Цікавий Київ. Фотоальбом.
Цікавий Київ, який ховається в двориках. Фотоальбом.Вони ховаються в двориках Києва, а не лежать банально перед кожним туристом. Але ми їх побачили. 

Це була захоплююча подорож з друзями. Наш гід показав багато цікавих місць, супроводжуючи кожне розповідями та легендами. Я все і не запам'ятав, а тому раджу Вам персонально скуштувати це блюдо. Публікую фотоальбом з коментарями. Згадаєте щось цікаве - дописуйте.

Звісно я ввімкнув трекінг GPS, щоб можна було побудувати маршрут. Ось як він відображається на картах Гугла. Тут можете відслідкувати маршрут точніше: Цікавий Київ. Прогулянка 2012.09.09 
На фото лише частина місць які за три години встигли обійти. Опублікував 40 фоток. Скільки з них Ви вже бачили і знали щось про них? Фото 1. Так виглядала звичайна забудова Києва ще до Першої світової війни. Це двоповерхові будиночки з гарним зеленим внутрішнім двориком. Таких ще досі декілька можна зустріти в місті. На задньому плані - готель Хаят, який будувався толковим архітектором, але для центральної історичної частини міста він дуже не гарний.Фото 2. Залишки шестиповерхового будинку, який відносять до "прибуткових будинків". Річ у тім, що під час швидкого розвитку цукрової промисловості, населення Києва стрімко зросло в 5 разів. І одним з прибуткових бізнесів було будувати будинки, щоб потім здавати поквартирно. Тут була якісна, сучасна на той час, електрика і відповідно вся інша оздоба. 
Як зараз модно робити, в будинку відбулось "самозаймання" і пожежа зробила його придатним для зносу. Це такі методи в них зробити те що хочеться, в угоду наживі. Потім на місці пожежі зявляється бетон, скло, метал...


Фото 3. Звісно - відомий пам'ятник - Софіївський собор. Це тема окремої екскурсії, тож на ній не будемо детально зупинятись. В Києві багато церков, великих і маленьких. Очевидно, що це духовне місто і люди в Києві з давен прагнули жити перед Богом. Історія протестантських церков Києві теж давня, а зараз протестантизм - це сама швидкозростаюча християнська течія в Україні.


Фото 4. Будинки з адміністративного блоку, що примикає до Софіїївської площі. Як і раніше, тут паспортний стіл, райвідділ міліції, тощо. Коли привезли з для встановлення пам'ятний Богдану Хмельницькому, він багато років стоя в дворі цих будинків. Люди тоді жартували, що пам'ятник Богдану приїхав з Росії, але був без пашпорта, тож його заарештували.
 Кажуть, що памятник, який робився в Ленінграді, спочатку був зовсім неполіткоректним: принизливим для України та образливим для Польщі і еврейського народу. Тому від нього тим чи іншим чином відмовились. Хоч Богдан і звільнив Україну від Речі Посполитої, але привів в лапи Московьського ворога, і хто знає, що страшніше. До того ж він звірськи нищив єврейський народ. Зараз булава на цьому пам'ятнику вказує в сторону Москви.


Фото 5. Алея дубів. Та не простих, а пірамідальних. Подарунок від міста Берлін. Сподіваюсь, ще наші діти і внуки будуть ними любуватись. 


Фото 6. Один з чавунних фонтанів що відливались більше 100 років тому на заводі А. Ф. Термена. Таких Київ замовив серію. Кажуть, що дух старовинного Києва залишився там де залишились ці фонтани. Ось невеличке розслідування на фонтанну тему: http://mik-kiev.livejournal.com/23215.html


Фото 7. Зустріли скульптури Генадія Балашова на автомобілях. Ідея, щоб була змінена податкова система в Україні мені подобається. Відмінити введений Кучмою ПДВ, який по своїй суті і особливо реалізації є незручним і маніпулятивним механізмом, і ввести податок на рівні 10%.


Фото 7б. Ще одна епатажна статуя корови, щоб привертати увагу.


Фото 8. Потрапили на мітинг в підтримку каналу ТВІ. Що дивно - люди стояли тут уже багато годин, починаючи з 12:00. Це вже останній опозиційний канал. Усі інші поглинуті правлячою партією бандитів. Київ пережив нацистів і рівних їм комуністів, переживе і цих нечестивих людей.


Фото 9. Один з в'їздів на територію Михайлівського собору. Він під кутом до дороги, оскільки раніше дороги тут не було - далі були хащі. А необхідно було лише під'їзд зробити. А вже після реконструкції так і залишили під кутом.
Хочете загадку розгадати? ))) Спробуйте здогадатись, що означають символи зверху: "Л7ГоДА6" ;-)


Фото 10. Будинок - обманка. На фото не видно, але з одного боку він має 6 поверхів, з іншого 3. Такого типу будинків в  Києві чимало, адже місто на пагорбах.


Фото 11. В епоху панування католицизму до православних храмів почали ставитись зверхньо, що в них не трапляються чудеса. У відповідь була видана збірка, де зібрано багато чудес на території православних монастирів. На перспективній карті на передньому плані Київо-Печерська Лавра. А коло вказівного пальця лівої руки - місце де ми зараз знаходимось - на фундаменті Федоровської церкви.


Фото 12. Реконструкція фундаменту Федоровської церкви. Вона по віку приблизно як і Десятинна. Але менш відома. Заснована в 1128 р. Мстиславом Великим, на честь свого ангола-покровителя. Вулиця Володимирська 5-7. Детальніший опис: http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/05/fedorivska-cerkva/ 

На задньому плані видно тильну сторону будинку де зараз знаходиться Дипломатична академія при МЗС.
Це будівля колишнього реального училища. Де здобували освіту майбутні студенти технічних вузів.  реальних училищах, на відміну від класичних гімназій, не вивчали латинь та грецької мови . Головна увага приділялася вивченню математики, фізики, кресленню, а так само французькій, німецькій і англійській мовам. 
Його зведено у 1858-61 рр. (арх. О. Беретті) для заможного аптекаря І. Ейсмана. Зтилу видно пристройку, де була домашня церква аптеркаря. названа іменем св. Олександра Невського. Коли тут була школа за совєтських часів церкву преробили під спорзал. Зараз знову її повернули до Церкви, в усякому разі купол з хрестом висить.


Фото 13. Могила, хоч і справжньої не знайшли поки. За літописом, тут поховали самого фундатора храму (1132), його синів Ізяслава (1154), Ростислава (1167), Володимира (1171), онуків Ярослава та Ярополка Ізяславичів (1168), правнуків Мстислава Давидовича (1187) та Ізяслава Ярославича (1196). Фото 14. Ніс Гоголя. З'явилась легенда, що варто потертись об нього своїм носом, це може вилікувати нежить. )))


Фото 15. Сіра будівля була збудована дуже швидко - всього за п'ять місяців для російськомовної школи. Власне зараз тут школа, а під час виборів - виборчий округ. Дуже відомий, оскільки тут любив голосувати Кучма та інші.


Фото 16. Будинок де жив Кучма. Ходять чутки, що одного разу його дружина захотіла щоб проробили вікно з виглядом на Андріївську церкву. Це вікно державі обійшлось в мільйон доларів. Вікно чи то з спальні чи то з ванної кімнати. Але територію в дворі вже мало зайняти посольство якоїсь країни і не могли допустити, щоб вікно виходило на "ворожу територію". В рузультаті в будинку, де мало бути посольство, однієї ночі "випадково" впала стіна і на цій основі посольству було відмовлено і виплачено компенсацію в мільйон доларів.


Фото 17. Музей ікон, створений київським лікарем-кардіологом Ігорем Понамарчуком ще в середині 1990-х. Але, здається, він ще досі не відкритий для відвідувань.


Фото 18. Андріївська церква. Саме з цих сходів летів Голохвастов в фільмі "За двома зайцями". Архітектурний стиль - російське Бароко, який вирізняється багатством оздоби, пишністю. Зверніть також увагу на форму та колір куполів. А в українському барокко більше притаманна природна краса та кольори. 
Сама будівля була збудована грамотно, в чотирьох кутах - палі-розпорки (які грають і декоративну функцію). Але через те, що на пагорбі, вже декілька разів доводилось укріплювати. 
Одного разу в газеті опублікували новину, що дзвін впав із дзвіниці і перегородив вулицю. Піднялась метушня, всі побігли дивитись, поліція завела справу. Потім звернули увагу, що це було перше квітня. Незважаючи на це, газеті було дуже серйозно пояснено, що вона не подумала ))) давши таку новину. А самої дзвіниці в церкві немає. Фото 19. Пам'ятник княгині Ользі, який мав стояти там, де сучасний пам'ятник на Михайлівській площі. Виготовлений з бетону з додаванням мармурової крихти. Під час німецької окупації пам'ятник був розпиляний. Голову так і не знайшли. 
Видно, що княгиня cтискає поли одягу, що додає їй суворості. Початково архітектор планував зробити її взагалі з мечем.


Фото 20. Арсенал випитих пляшок. Культурний Київ, але культурі ще потрібно людей вчити і вчити.


Фото 21. Будинки по вулиці Гончарній. Як рекламують забудовники: "Відродимо аристократію на Подолі" ))) Хоча тут аристократії ніколи і не було. Назва вулиць говорить про те, що жили тут трудяги. Самі будинки окремо ще гарні, але тут виглядають як бутафорія. До того ж в ущелині жити зовсім не по феншую, і сюди стікає вся грязюка з гір.


Фото 22. Відома по численним аватаркам Пейзажна алея. Тут полюбляють фотографуватись дівчата та гратись діти. Кіт з двадцять з чимось ногами зроблений на тильній стороні гаражів. 


Фото 23. Гарне і позитивне місце.


Фото 24. Зустріли вже сучасного митця Леся Подерв'янського та його дружину Марію Ганженко. В нього багато постановок, та п’єс написаних суржиком із широким використанням нецензурної лексики. Подерв’янський колоритно змальовує проблеми сучасного суспільства.


Фото 25. Лавочка, яку тримають руки.


Фото 26. Інсталяція -  “Промінь світла”, автор Жанна Кадирова. Бетонний промінь світла. Колись я був тут, коли для неї будували каркас для заливки бетону. Я ще намагався вгадати, що воно таке має бути.


Фото 27. Лавочка що нагадує кавун.


Фото 28. Пам'ятник князю Святославу. Сам пам'ятник дуже безглуздий, але хоч місце правильне. Тут дійсно був замок Святослава.


Фото 29. Дитячий майданчик


Фото 30. На стіні школи гарно намальовані музичні загадки.


Фото 31. А цей будинок - приклад чи радянського конструктивізму. Перший житловий будинок кооперативу "Радянський Лікар" 1928-1930 р.: Він навіть в Британську енциклопедію потрапив.
 Конструктивізм менше звертає увагу на красу, а більше на зручність та продуманість усіх елементів. Балкончики, тут видно, зроблені сходинками. Використовували два кольори цегли, які йдуть полосами, натякаючи на інші історичні об'єкти, що поруч. Оскільки раніше так було прийнято робити, вже не пам'ятаю, що це символічно означає.
Згодом з'явився інший стиль - Сталінський ампір і за згадку про конструктивізм можна було сісти.


Фото 32. Пам'ятник що зробили з дерева, яке жило на цьому місці. Таким чином дереву дається друге життя. Спочатку тут хотіли зробити пам'ятник сірнику, але місцеві жителі порадили митцям, що тут живе заслужена балерина України і їй буде дуже приємно. Автор -  скульптор Константин Скретуцький


Фото 33. Дитячі обличчя. Вони почали з'являтись в Києві як протест проти бездумного зносу будинків та забудови в угоду лише наживи.


Фото 34. Пам'ятник Проні Прокопівні та Голохвастову. Хотіли створити легенду, що для щасливого життя сімейного, необхідно руки покласти на груди Проні. Але легенда не прижилась. Видно українці досить сором'язливі. Натомість до блиску обтертий перстень в Проні та жук на Голохвастові говорить що прижилась інша легенда - прикладатись для цього до цих речей. Ріп'яки на штанах в Голохвастова та плющ говорять про те, що він добирався з бідного далекого кварталу і мусив пробиратись xерез хащі, піднімаючись на гору, щоб скоротити шлях.


Фото 35. Брама митрополита Заборовського. Була збудована в 1748. Колись це був головний в'їзд на Софіівський двір. Згодом вона не використовувалась і тут був метровий шар землі, що було дивно як митрополит міг тут проходити. Дивним є на православному храмі сполучення християнських та язичницьких символів.


Фото 36. Пам'ятник "лошадке" - виконана з декількох тисяч шурупів. 


Фото 37. Ворон їсть сосиску, змочуючи її водою. Ворони в дворику з'явились якось випадково. Потім для них спорудили клітку. Зараз тут три ворона. Фото 38. Караїмська кенаса. Збудував її відомий архітектор Городецький, який також будував Будинок з химерами. Виготовлений з цементу, оскільки матеріал тоді набув великої популярності і Городецький володів цементним заводом. Цікаво, але написано, що це перший будинок в якому з'явилось електричне освітлення, опалення та вентиляція. Детальніше: http://www.oldkyiv.org.ua/data/kenasa.php?lang=ua


Фото 39. В цьому буднику було кафе "Біля золотих воріт". Саме тут в 1917 розі заарештували Жозефа Гашека. Детальніше історія тут: http://primetour.ua/uk/company/articles/Kievskie-pohozhdeniya-bravogo-soldata-Gasheka.html
Він себе досить фривольно повів з прапорщиком. І коли той спробував вийняти шаблю, Гашек його огрів пляшкою по голові. Проте у Бориспільській в'язниці Гашек написав декілька глав Швейка. 


Фото 40. Пам'яткник коту через дорогу від пам'ятника коту, що загинув в місцевому кафе коло Золотих воріт


Фото 41. Декілька років тому на дереві коло метро Золоті ворота з'явився цей кіт, зроблений з пластикових виделок.


Фото 42. З сторони двору збереглась стіна ломбарду з емблемою. Тут вже можна було отримувати дрібні кредити під значно менші відсотки ніж раніше в лихварів. Спочатку ломбарди ютились по різним куточкам, а потім з'явилась окрема будівля. 
Цей будинок примикає до зниклої вулиці Києва - Музичного провулка. Колись тут була міська консерваторія, а раніше - музичне училище. Провулок був знищений в 1941 році. Детальніше: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%83%D0%BB%D0%BE%D0%BA

 Паніковському
Фото 43. Пам'ятник Паніковському. На цьому місці колись промишляв персонаж твору "Золоте теля". Руки розташовані таким чином, що якщо допомагати йому переходити вулицю, рука Паніковського опиниться в кишені жертви. )))
Більш детальніше тут: http://www.kievtown.net/ukr/sights/panikovsky.html
А як будете на місці подивіться, що за секрет знаходиться під ногою, на підошві його черевика ;-)

-----------
Це лише базова прогулянка по основним місцям в центрі, розрахована всього на три години.  Є ще багато інших маршрутів і місць, по яким варто пройтись. Але що важливо, що якась каменюка, на яку і не зверннув би увагу, але заглиблення в історію, з нею повязаною, робить це місце цікавим. Перед тобою наче оживають люди і події. Тож бажаю всім нам копати глибше і вміти видобувати цінне навіть з мізерного, бачити більше.Subscribe

 • Андреевский спуск в Киеве 1978 года.

  Оригинал взят у yangur в Андреевский спуск в Киеве 1978 года. Удивительно теплые и уютные фотографии Киева 1978 года. Без машин,…

 • Шулявка, 60-е

  Теперешние студенты КПИ наверняка даже не представляют себе, как выглядела улица Политехническая раньше (тогда она называлась Полевая). Это…

 • Виталий Петровский

  Оригинал взят у kolybanov в Виталий Петровский Автор - LNora. Это цитата этого сообщения Виталий Петровский Киевские зарисовки…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 29 comments

 • Андреевский спуск в Киеве 1978 года.

  Оригинал взят у yangur в Андреевский спуск в Киеве 1978 года. Удивительно теплые и уютные фотографии Киева 1978 года. Без машин,…

 • Шулявка, 60-е

  Теперешние студенты КПИ наверняка даже не представляют себе, как выглядела улица Политехническая раньше (тогда она называлась Полевая). Это…

 • Виталий Петровский

  Оригинал взят у kolybanov в Виталий Петровский Автор - LNora. Это цитата этого сообщения Виталий Петровский Киевские зарисовки…