illustr.com (illustr.com) wrote in interesniy_kiev,
illustr.com
illustr.com
interesniy_kiev

Arsenale – 2012 (частина перша)Відразу кажу, що часу для того, щоб відвідати цю виставку, у вас лишилося усього один-два дні. Arsenale працює вже понад два місяці і завершує свою роботу 31 липня. Тому ще є шанс для тих, хто так туди і не потрапив.


Загалом, Першу київську міжнародну бієнале сучасного мистецтва (саме таку назву має цей проект) можна вважати напрочуд вдалим дебютом у культурному житті Києва. І напевно, однією з двох, поруч з традиційним кінофестивалем "Молодість", найголовніших подій у мистецькому житті України.
.
Arsenale - 2012
.
Грандіозна споруда колишніх військових складів, де лише товщина стін становить два метри, перетворена кілька років тому на культурно-мистецький та музейний комплекс Мистецький Арсенал, з 24 травня змогла показати роботи 100 художників з 30 країн світу та прийняти понад 100 тисяч відвідувачів.
.
Arsenale - 2012
.
Розміри Мистецького Арсеналу вражають. Двоповерховий прямокутник 168x135 м з внутрішнім подвір'ям, 24000 м² виставкових площ. Побудований наприкінці XVIII ст., Арсенал став першою класицистичною спорудою в Києві.
.
До речі, якщо ви досі його не бачили, Арсенал легко знайти - він знаходиться прямо навпроти головного входу до Києво-Печерської Лаври.
.
Arsenale - 2012
.
Куратор проекту Девід Елліотт, який і відбирав для Arsenale роботи художників, назвав головну тему наступним чином: "Найкращі часи, найгірші часи. Відродження і Апокаліпсис у сучасному мистецтві".
.
Зверху у нас робота китайського митця Ай Вейвея – "Голови Зодіака/Коло тварин". Слід зазначити, що на виставці можна відчути повне домінування художників Південно-Східної Азії. Принаймні за кількістю представлених робіт стає зрозуміло, що китайці не тільки на фабриках працюють.
.
Arsenale - 2012
.
Сірниковий Емпайр-стейт-білдінг на секунду викликав у мене думку про те, які б класні фотки вийшли, якби його підпалити. Це, звичайно, лише мрії...
.
А ось далі до вашої уваги цікава та політизована за змістом робота - алея зірок слави диктаторів та інших відомих лиходіїв. Гітлер, Сталін, Мао, Саддам, Бін Ладен, Кім Чен Ір... Нашого Гаранта Конституції чи хоча б сусіднього "батьку" я поки не знайшов, але Путіну та Медведєву автор віддав аж дві зірки.
.
Доволі сумнівний вибір стосовно колишнього президента Росії Медведєва. Я б цю маріонетку проміняв якби не на Уго Чавеса, то на Лукашенка точно.
.
Arsenale - 2012
.
Хлопчики з монтажної піни. Назву роботи, на жаль, забув подивитись.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Міва Янагі. "Жінки відкриті вітрам І".
.
Arsenale - 2012
.
На першому поверсі Арсеналу працює кафе. Це ніяким чином не заважає йому мирно співіснувати з чиєюсь мистецькою роботою.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Не звертаючи уваги на відвідувачів, прибиральниці роблять свою справу. Що цікаво, не тільки в кафе, але й в деяких інших залах.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Оскільки сучасні художники не обмежені рамками якогось одного виду мистецтва, на виставці представлено багато аудіовізуальних проектів. Як правило, у окремому огородженому гіпсокартоном приміщенні. Фільм повторюється без зупинки. Люди часто починають дивитись з середини сюжету, але завжди є можливість переглянути ще раз.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
А ось і я! Будемо вважати це інсталяцією живої людини у мультимедійне середовище.
.
Arsenale - 2012
.
Оригінальна та трохи провокаційна робота братів Чепмен - "Всемогутнє розчарування". Одягнені у нацистську форму манекени глузують з "дегенеративного" мистецтва. Напевно, майже так само можна було б зробити манекен Хрущова, коли він у 1962 році громив виставку авангардистів у московському Манежі.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Ще одна робота Джейка та Діноса Чепменів - "Ой, П'єтере, я бачу звідси твій будинок-к-к!" (Oi Pieter, I k-k-kan see your house from here). Аналогія з абревіатурою американської расистської організації Ку-Клукс-Клан.
.
Arsenale - 2012
.
А ось ця кімната японки Яйої Кусами сподобається кожному. Називаються ці суцільні божі корівки "Сліди до майбутнього".
.
Arsenale - 2012
.
Далі тотальний кіберпанк авторства іншого представника Японії - Янобе Кейдзі. Чувачка в протигазі назвали "Мінні-ніч", а доісторичну металеву тварину - "Проект мамонта: Мамонт-робот XXст".
.
Arsenale - 2012
.
Звичайно, крім епатажних синтетичних скульптур на Арсенале знайшлося місце і більш традиційним роботам - фотографіям та картинам. Іх тут справді дуже багато, показати хоча б двадцяту частину зайняло б пару окремих фотогалерей. Тому обмежимося лише кількома. Перед вами спортивні костюми НДР з Музею німецької історії та Volkswagen Кемпер з музею Генрі Форда.
.
Arsenale - 2012
.
Ну і президенти США Ніксон та Форд з експозицій Пентагону.
.
Arsenale - 2012
.
Без жодного сумніву, найкращою аудіовізуальною роботою на цьогорічному Арсенале був фільм російської арт-групи AES+F - Allegoria Sacra.
.
Це третій їхній відеопроект у єдиній естетичній лінії з "Останнім Повстанням" та "Пиром Трималхіона" та перший у трилогії "Пекло - Рай - Чистилище". Сюжет доволі сюрреалістичний та розмитий, але крім загальної асоціації з однойменною картиною Джованні Белліні, протягом усього фільму відчувається авторський задум поєднати образ пасажирів у залі очікування аеропорту з неминучою авіакатастрофою. Таким чином, зала очікування являє собою своєрідне Чистилище, де душі померлих мають очиститися від земних гріхів, щоб потрапити до Раю.
.
Слід зауважити, що поняття Чистилища присутнє лише у католицькій церкві. Православні та протестанти його наявність заперечують.
.
Втім, не все так похмуро. В сюжеті стрічки є й уривок про джунглі, які за аналогією з серіалом Lost, очевидно натякають на те, що частина пасажирів після авіакатастрофи зуміла вижити.
.
Arsenale - 2012
.
Allegoria Sacra знята у якомусь цікавому форматі - зі співвідношенням сторін екрану 25 на 3 метри. З кінематографічної точки зору це повна безглуздість, оскільки за багато десятиліть експериментів кіноіндустрія дійшла до висновку, що максимальне співвідношення ширини та висоти кадру не може перевищувати 2,35 до 1. Людський зір все ж таки обмежений у сприйнятті інформації.
.
Загалом, фільм дуже непоганий, але переоцінювати його не варто. Протягом усього відеоряду використовується класична музика відомих авторів - Генделя, Шуберта, Шопена, Чайковського та Вівальді. Вона сама по собі представляє унікальну культурну цінність, яка не має ніякого відношення до авторства AES+F.
Багато видатних режисерів теж люблять часто підсилювати емоційне сприйняття своїх фільмів класичною музикою. Це не є недоліком, а в більшості випадків скоріше навпаки - вдалий вибір закадрової музики підкреслює майстерність та стиль автора стрічки.
Не завжди, звичайно. Бездарному режисеру ніякий Чайковський не допоможе.
.
Ну і щоб багато не говорити, у вас є можливість власними очима переглянути Allegoria Sacra. Запис любительський та не зовсім легальний, але самі розумієте...
.


.
Повертаємось до експозицій. Далі у нас інсталяція Маші Шубіної "Зів'ядання краси". Жіночий портрет, виготовлений з кількох сотень бутонів квітів спеціально під відкриття Арсенале, мав за два місяці зів'яти, символізуючи швидкоплинність краси.
.
Але, як бачите, краса і зів'яла ще нічо...
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Кадер Аттія. Сучасна скульптура "Води немає".
.
Arsenale - 2012
.
Рейчел Нібоун. "Роза Ніна".
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Там була ще третя статуетка з цієї ж серії. Але автор виготовила її не тільки з білих порцелянових жіночих ніг, але й ще з чоловічих статевих органів. :) Тому публікувати тут не буду.
.
Arsenale - 2012
.
Сонг Донг. "Мудрість бідних".
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Сонг Донг. "Пара-павільйон". Загалом вся експозіція зали об'єднана назвою "Комунальний двір".
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
А я і не здогадувався, що зі старих віконних рам можна виготовити ось таку класну штуку.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012
.
Ракіб Шоу. "Нарцис". Там був ще один такий сюрреалістичний кровожерливий лебідь, тільки чорний.
.
Arsenale - 2012
.
І на останніх хвилинах завершення першого тайму інсталяція з 50 об'єктів за авторством Аніли Рубіку - "Бункерна ментальність".
.
Якщо не в курсі, мова йде про мільйон албанських мінібункерів, побудованих за часів Енвера Ходжі. Вождь так боявся зовнішньої агресії, що замість того, щоб будувати нормальні житлові будинки наказав побудувати бункери ледь в не кожному подвір'ї. Але маленькій Албанії, на щастя, так і не довелося стати другим Сталінградом. Скільки бетону на цю маячню пішло, просто страшно уявити.
.
Arsenale - 2012
.
Arsenale - 2012

Ну все, час іти на перерву. За пару днів продовження. Не забудьте, що ще є шанс потрапити на Arsenale. В останній вагон.
.
Оригінал запису - http://smgn.com.ua/2012/07/arsenale-2012-chastina-persha/
.

Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments