desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

Дивна наркологія на Оболоні

Дивна наркологія на Оболоні

Оболонська набережна – улюблене місце всіх, хто мешкає на прилеглих до Дніпра територіях від Московського мосту до Північної вулиці. Чудовий краєвид, суцільна смуга пляжів, пісок і дерева, тиха вода; гуляє тут весь район, літнього вечора - справжня Ялта.

Окрім житлових, тут є так само одно- і двоповерхові адміністративні будинки. Їх орендують найнесподіваніші організації: є навіть школа танцю Чапкіса. Три місяці тому на Прирічній, 13 відкрилася ще одна установа. Назви годі й шукати, бо таблички немає. За залізними дверима – крихітний вестибюль з цілковито голими стінами і потертою канапою, три двері: маніпуляційний кабінет, кабінет директора, кабінет лікаря. У вестибюлі постійно чигають кілька молодих людей, переважно хлопців, сильно підтоптаного виду. Називається це «Український центр швидкої наркологічної допомоги».

За твердженнями директора, тут проводять замісну терапію наркозалежних. Наркомани приходять, платять (скільки – «комерційна таємниця») і отримують синтетичний опіят - бупрен (бупренорфін). Курс триває 4 тижні, дози спочатку невеликі з поступовим наростанням (етап індукції), потім стабільно великі (стабілізація), потім поступово зменшуються до нуля (детоксикація). Бупрен має повністю витіснити звичку до натуральних опіятів (сумнозвісні героїн чи «ширка» і є опіятами природного походження) і таким чином перервати залежність пацієнта. Все наче як слід.

За кількома винятками. По-перше, замісна терапія в Україні є безкоштовною. Це мені підтвердили, зокрема, співробітники телефону довіри для наркозалежних 0-800-507-72-70. Установа може бути державною, може отримувати, окрім бюджетного, ще й спонсорське фінансування, але, повторюся, препарати – обов’язково в пігулках – наркозалежним видають безкоштовно. По-друге, така терапія проводиться в першу чергу для хворих на СНІД, туберкульоз та інші важкі інфекції, що передаються через ін’єкцію. При нормальний допомозі наркозалежні в обов’язковому порядку проходять флюорографію, здають аналізи – бо належать до групи найбільшого ризику. Нарешті, подібні кабінети знаходяться у відповідних лікарнях, чи у паркових зонах – але в будь-якому разі якомога далі від житлових кварталів.

Звісно, державних амбулаторій не вистачає, і приватні послуги можуть полегшити ситуацію. Однак «Український центр швидкої наркологічної допомоги» не відповідає практично жодній з вищезазначених вимог. По суті, це просто платний пункт зняття «ломки» у наркоманів. Так, це хворі й нещасні люди, вони безумовно потребують допомоги. Але - допомоги повноцінної і не за рахунок спокою місцевих мешканців, котрі живуть просто через дорогу, ходять тут щодня, гуляють з дітьми.

Як завжди, лишаються питання: хто видав нікому не відомій приватній фірмі дозвіл торгувати настільки специфічним препаратом? На якій підставі саме для «Українського центру швидкої наркологічної допомоги» зробили розкішний виняток з правил, дозволивши проводити платну замісну терапію? Чи розуміла та світла чиновницька голова, що кидає приманку для наркоманів просто посеред житлового масиву?

Прошу вважати цю замітку офіційним запитом до відповідальних осіб міської держадміністрації та Міністерства охорони здоров’я.

Дмитро Десятерик, «День»
Subscribe

 • Будівництво тролейбусної лінії на Лісовому масиві

  Нові тролейбусні лінії в Києві будуть нечасто. Пік розбудови тролейбусної мережі припав на початок 2000х, коли активно знищували трамвайні

 • Парк Кіото

  Шлях до закинутого бомбосховища проходив повз станцію метро «Чернігівська». Тому до метро «Лісової», звідки їздить автобус до Биківні, потрібно…

 • Шулявський шляхопровід: ремонт розпочато

  Багатостраждальний Шулявський шляхопровід у столиці, який давно перебував у аварійному стані, горів і розсипався, нарешті-таки дочекався ремонту. В…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments