desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

Інший Київ

Інший Київ

in_kyiv

Це назва книги, котра недавно вийшла з друку. «Інший Київ» - альтернативний путівник столицею, створений колективом журналістів, літераторів та художників і виданий фундацією «Центр сучасного мистецтва».

Ця книга веде вісьмома маршрутами; її автори зазирають у місця, приховані від ока приїжджих і з певною ймовірністю невідомі навіть багатьом мешканцям міста.

«Інший Київ» приваблює в першу чергу сумішшю суб’єктивізму і історіографічної ретельності. Справжня окраса збірника - глава «Місто багатьох барв» авторства Станіслава Цалика, присвячена співіснуванню різних національних меншин у місті та тому внеску, що зробили в розвиток Києва німці, поляки, росіяни, євреї, чехи, французи. Не менш захопливий «Хрещатик у різні часи» Сергія Машкіна – повна гумору оповідь про ресторації і забігайлівки на нашій головній вулиці, по суті, алкогольний портрет брежнєвської епохи – котра навіть у застійному Києві була багата нюансами.

Розвідка Артема Франкова «Футбольний Київ», хоча й написана у стандартно журналістській манері, являє собою насичений огляд історії футболу з початку минулого століття до епохи Лобановського і нинішнього чемпіонату Європи. «Весільний Київ» Анни Хвиль - не просто пробіжка по монументах, на тлі яких люблять сфотографуватися молодята, а ще й єскізне дослідження ритуалів пізньо- і пострадянських часів. Олексій Радинський у «Радянському Києві» ковзає поглядом по поверхні архітектурних монстрів 1960-80-х, намагаючись виявити за сюрреалістичними мозаїками, масивними фасадами і містобудівничими мутаціями приховану шизофренію тоталітарної свідомості. Мисткиня Алевтіна Кахідзе йде далі: її «Сучасна міська міфологія» - це три есе про абсурдні ситуації, породжувані дикою мішаниною нового і старого у краєвиді міста. Найбільш врівноваженим виглядає «Велосипедний маршрут» Ірини Бондаренко: він сповнений легкості та стоїцизму, якими має володіти велосипедист у глибоко ворожому до нього місті. Елегантна суб’єктивність притаманна тексту Тетяни Кремінь «Атмосферні місця тусовок», де з однаковою соковитістю й любов’ю описано гуртові ринки, нічні клуби і місця розваг пенсіонерів.

Що ж до туристичної прагматики, то у додатку «Порадник» наведено конкретні рекомендації на всі випадки столичного життя: шопінг, поводження з міліцією, громадські місця і громадський же транспорт. Гід видано одразу українською і англійською під однією обкладинкою, що особливо актуально в переддень Євро, шкода тільки, що наклад – лише 1000 примірників, котрі можна знайти у мистецькій крамниці «Чулан», книгарнях «Мистецького Арсеналу» і арт-центру Пінчука, також у пабі-бібліотеці «Бабуїн».

В будь-якому разі – корисна книга для всіх, хто любить Київ.

P. S. Так само представлено аналогічні путівники по Одесі, Донецьку, Львову, Івано-Франківську, Херсону, Харкову. Хочеться сподіватися, що цей проект охопить якомога більше українських міст.

Дмитро Десятерик
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments