desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

Свято Мережі

Свято Мережі
Сьогодні – міжнародний день Інтернета. Ця дата обрана з двох причин. 4 квітня є днем смерті святого Ісідора Севільського, автора першої у світі енциклопедії, творця системи перехресних посилань, покровителя учнів, студентів, і, останні 10 років (принаймні неофіційно) - всесвітньої Мережі як такої. Так само дата 4.04 схожа на помилку HTTP 404 – код відповіді, котрий означає, що запитувана інформація не знайдена – це одна з найбільш упізнаваних веб-абревіатур.

Є так само альтернативні дати: 17 травня – у цей день у 1991 році був затверждений стандарт для сторінок WWW, з якого і починається будь-яке посилання. В Україні день національної Мережі – 14 грудня. Дати, втім, не так важливі, як те, що за ними стоїть.

Оди, які регулярно співають Інтернету, давно вже перетворилися на загальне місце. Направду Інтернет – лише засіб, нічого не вартий без людей, і його день святкується регулярно, коли ті, хто сидять за моніторами, намагаються щось змінити у цілком реальному світі. Особисто для мене черговим доведенням могутності Мережі (чи Павутини, як її ще називають), стали минулі вихідні.

У суботу в Києві пройшов – паралельно з десятком європейських міст - марш проти вбивств безпритульних тварин в Україні. Раніше подібні демонстрації, як правило, влаштовували зоозахисники – опікуни собак та котів у своїх районах. Акції були небагатолюдні, мали дещо сектантський характер, бо замикалися в рамках однієї й тої самої спільноти. Цього разу, однак, відбувся справжній прорив, бо приєдналися ті, хто домовився про це через фейсбук. Результатом стала найчисельніша зоозахисна демонстрація за весь час існування цього руху в Україні, з серйозним резонансом у ЗМІ.

У той же самий день кількома кварталами вище, біля Золотих воріт, а потім біля Міносвіти, позапартійна ліва молодь влаштувала свій протест – знов-таки у рамках загальноєвропейського дня соціальних протестів – проти комерціалізації освіти й медицини, нового грабіжницького Трудового кодексу та інших чудасій, які уряд готує нам під виглядом «реформ».

У суботу і неділю, два дні поспіль, тривав фестиваль на захист Пейзажної алеї, котрий власне і проводився просто неба у цьому обожнюваному киянами місці, з чудовими рок-групами, зокрема – «Топор Оркестра», «Вася Клаб» і «Грозовська Бенд». Міністерству закордонних справ після цього фестивалю буде набагато важче втулити на Пейзажку омріяне багатоповерхове неподобство.

Три цілковито різні акції, з різними цілями і вимогами, однак скоординовані через Павутину, організовані громадянами, не партіями - це і є правдивий день Інтернету, найкраща відповідь буркотунам, котрі ремствують щодо пасивності українців, переконливе підтвердження того, що громадянське суспільство діє і відвойовує дедалі більшу територію не тільки в Києві, але й в Україні. Громадянське суспільство, чутливе до чужої біди, різнокольорове і різноманітне, саме по собі і є Мережею вільних людей, проти якої рано чи пізно виявляється цілковито безсилою будь-яка тиранія.

Дмитро Десятерик
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments