desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

НЕДОБРЕ І НЕЗАБУТЕ СТАРЕ

НЕДОБРЕ І НЕЗАБУТЕ СТАРЕ
Арешти, мітинги, вирування пристрастей. Знову всі об’єднуються проти спільного ворога, ворог теж не ловить гав. Чим усе закінчиться, ніхто не знає, та, здається, і знати не бажає. А тим часом у наше міське життя, в котрому і так вистачає неприємних сюрпризів, входить нова абревіатура: ОСББ.
ОСББ розшифровується як «об’єднання співвласників багатоквартирних будинків». Третина нового Житлового кодексу, котрий викликав серйозну критику, нашими парламентарями так і не почуту, присвячена саме цьому нововведенню.
Виглядає це як прогресивніша, ніж раніше, форма спільної власності. Громаді мешканців будинку передається у власність земля, на якій стоїть будинок, громада сама обиратиме, хто їй надаватиме комунальні послуги — робитиме ремонт, постачатиме електрику, холодну і гарячу воду, доглядатиме прибудинкову територію, робитиме необхідні ремонти тощо. Всі питання вирішуються голосуванням, через кваліфіковану більшість голосів.
Дійсно, добре виглядає. Але в нас же часто виходить, що найкращі закони не просто лишаються на папері, а ще й починають працювати проти тих, на користь кого вони начебто приймалися.
Громада стає власником. А нумо згадаймо, яке у нашій країні ставлення до власника — будь-якого власника, якщо він, звичайно, не розжирілий і знахабнілий від безкарності олігарх? Правильно: якщо ваш бізнес чи власність сподобаються якомусь близькому до влади діячеві, то можна буде з ними сміливо попрощатися — бо раптом з’ясується, що ви порушуєте таку кількість наших прекрасних законів, що скажіть «спасибі», що вас не засадили у в’язницю років на 10.
Уже зараз люди скаржаться, що ОСББ створюються без їхнього відома. Уже зараз є випадки, коли новоутвореним об’єднанням просто нав’язуються незрозумілі, але доволі дорогі фірми, що надають комунальне забезпечення. Адже про корумпованість сфери комунальних послуг просто легенди ходять; а коли її спробують вивести на ринок, може виявитися, що всі спеціалізовані фірми та компанії монополізовані нечистими на руку ділками. А тим часом на ОСББ згідно із законом незабаром переходитимуть усі в обов’язковому порядку.
Наприклад, у моєму будинку №34, що на Оболонському проспекті, тече дах. Кожної сильної зливи квартири на 9-му поверсі заливає, і чим далі, то гірше, і нема на те ради. Писали в усі інстанції, голова райдержадміністрації урочисто пообіцяв взяти справу під контроль, але віз і нині там. Це вже не кажучи про тріщину, що проходить крізь весь під’їзд, про замизганий ліфт, що час від часу ламається, про те, що взимку в під’їзді холодно, як у могилі, через благенькі вікна.
І я не впевнений, що всі побутові болячки загояться після того, як настане у нас нова комунальна ера.
Бо нове у нас — вічно живе старе.

Дмитро Десятерик
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 4 comments