desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

«СЯЙВО»: ВІЙНА З ДИКУНАМИ

«СЯЙВО»: ВІЙНА З ДИКУНАМИПрокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження книгарні «Сяйво» в Києві. Про це на прес-брифінгу повідомив прокурор столиці Анатолій Мельник.
Він сказав, що за його дорученням прокуратура провела перевірку, під час якої було встановлено, що посадовими особами Шевченківської районної ради Києва було відчужено приміщення книгарні «Сяйво». Тож прокуратура порушила справу за статтею 367 Кримінального кодексу України — «службова недбалість». Загалом, сума збитків, завданих громаді Києва внаслідок незаконного відчуження приміщення книгарні, становить близько дев’яти мільйонів гривень.
В історії з «Сяйвом» я пригадую один випадок — по-своєму показовий.
Першого в своєму житті пітекантропа я побачив лютневого вечора 2010 року саме біля «Сяйва». Ми з моєю знайомою проходили повз щойно захоплену і пограбовану книгарню. Зупинилися, щоб прочитати плакати на загратованих вандалами вікнах: «Сяйво» буде жити» тощо. Пітекантроп — істота великих розмірів у спортивному костюмі — теж підійшов і почав вголос читати протестні гасла, передражнюючи й викривляючи їх: він був із тих, що вдерлися до книгарні, явно провокував. Я нічого не відповів — просто мовчки подивився на нього. Істота одразу ж почала погрожувати. Розійшлися, утім, без фізичного контакту.
Ситуація довкола «Сяйва» — це, в певному сенсі, дзеркало нашої новітньої історії. Усі негарні перипетії добре відомі, неодноразово висвітлювалися в пресі, повторювати їх нема сенсу. Головне те, що зараз у, здавалося б, безнадійній боротьбі з бандитами з’явився проблиск надії. Бо ще до рішення прокуратури, у травні, Господарський суд Києва повернув у комунальну власність столиці приміщення книгарні — а це перший крок до повернення «Сяйва» його колективу.
Звичайно, що такі зміни можна пояснити бажанням нової міськадміністрації, призначеної регіоналами, здобути прихильність киян; так само зрозуміло, що ухвалені рішення далеко не остаточні й боротьба ще попереду. Але я впевнений, що якби не мужність колективу книгарні, не єднання інтелектуальної спільноти, котра не давала забути про цю ганебну справу, ми сьогодні не мали б обнадійливих новин.
Свого часу захоплення «Сяйва» стало знаком неспроможності помаранчевої влади встановити в країні верховенство права. А справедливе завершення процесу доведе набагато важливішу річ: справжні громадяни сильніші за сваволю дикунів; і тільки через таку потугу, через громадську солідарність можна побудувати квітучу й вільну країну.

Дмитро Десятерик
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 5 comments