Оле (4ornobile) wrote in interesniy_kiev,
Оле
4ornobile
interesniy_kiev

Ще один погляд на Кіev Fashon Park


Тут остатнім часом роздмухуються пристрасті навколо Київ Фешн Парка, що має відкритися 27 травня, напередодні Дня Києва, на Пейзажній Алеї – тій самій, яка з котами та розбитим нині Маленьким принцем. Народ піднімає гвалт, мовляв, культова Пейзажка буде незворотньо спаплюжена глямуриними витребеньками наших дезігнерів. Чесно кажучи, я теж чекав від цього проекту чергового западла, проте нині вважаю, що все не так однозначно, як нам намагаються впарити критики. Скоріше навіть однозначно навпаки. То ж пропоную троха розібратися, що до чого.

- Андре Тан -

Передусім, про сам проект. Започаткований він Олександром Соколовським, співвласником Ukrainian Fashion Week, тобто Українського тижня моди. Пан Соколовський (отут є інтерв'ю з ним щодо сучасного стану проекта ) хоче зробити перший український парк сучасної скульптури та інсталяції, модну туристичну місцину. А якщо детальніше, то встановити на Пейзажці десяток лавочок, шість скульптур і одну інсталяцію (загалом 17, хоча початково планувалося встановити 24-25 об’єктів) за ескізами наших іменитих дизайнерів одягу на зразок Лілії Пустовіт, Олексія Залевського чи глямурного по саме нехочу Андре Тана («качельки» на верхній фото – як раз його). Звідси, власне, і всі проблеми: організаторів звинувачують, що вони підняли руку нас святе і зроблять з історичного місця Дісней-ленд. Вже було кілька протестних акцій, зокрема, 12 та 26 березня, в яких взяли участь в тому числі і двоє авторів Моднявого парку – Жанна Кадирова та Назар Білик. От, до речі, творіння останнього, яке вдосконалить Пейзажку. «Дощ» називається.


- Назар Білик -

Але найбільше чути було саме Жанну Кадирову. Невідомо, чим вона думала до того і в чому саме погризлася з Соколовським, адже свої плани він не приховував, але маємо, що маємо. От, до речі, і робота Жанни, яку вона була зняла з конкурса, але яка таки буде (теж зі скандальчиком). Знайомтеся – «Прожектор» (перша назва, з якою робота вже каталася по виставках, – «Форма світла»... хоча я з тими назвами вже заплутався: всюди різні):


- Жанна Кадирова -

Проте, поки що усі закиди критиків не витримують тієї самої критики. Розберемо їх (закиди, а не критиків) по поличках.

1. Модний парк спаплюжить казкову Пейзажку

Брехня і провокація! Розрахована на тих, хто не в курсі, що Пейзажка – це не тіки коти, а й довга вихляста доріжка вздовж Великої Житомирської десь так до Львівської площі. Варто лише подивитися на план розташування Київ Фешн парку, щоб переконатися, що він не зачепить Казкового парку, а фактично стане його продовженням.


Існуючий майданчик з мозаїчними персонажами – добряче правіше і вгору, за межами кадра. В будь-якому разі, не думаю, що Скретуцький, автор котів, дівчинки на слоні та Маленького принця взяв би участь у сумнівному проекті, який би зруйнував виплеканий ним парк.


- Костянтин Скретуцький -

2. Модний парк спаплюжить унікальну історичну місцевість

И-и-и... Вибачте, спаплюжить що? Оце???


- Фото: gk_bang -

Може, оце?


- Фото: gk_bang -

Мабуть, нові мозаїчні лавки не впишуться сюди?


- Фото: gk_bang -

Чи сюди?Взагалі, дивно: парк Скретуцького (який, до речі, теж не всім довподоби) не спаплюжив, а лавочки Соколовського прям знесуть весь візуальний ряд по самі помідори? Я вас прошу! Ніяким дизайнерським цяцянками не досягнути того переконливого єхвекту, якого досягли місцеві мешканці своїми говно-кондерами, лоджиями та иншими покращеннями персонального срачника. Крім того, не треба плутати невеличкі арт-об’єкти з ларьками та иншими «малими» архітектурними формами будь якої поверховости.

3. Роботи гламурних дизайнерів – лайно, яке спаплюжать все за висзначенням


Особисто я за лавочки виступаю обома руками і ногами, а от скульптури мене не всі порадували. Наприклад, той же «Дощ» Білика не викликає геть ніякого захвату, хоча автор, думаю, вважає себе цілком «на рівні». Ще більше не пре «Майстер і Маргарита» в стилі «радянським митцям дали волю».


- Олексій Владіміров -

Цю скульптуру одразу хочеться відправити в харківський «Дворик з вухами», де вона впишеться, мов рідна.Проте, з оглядом на те, в якому стані зараз знаходяться "пейзажні" дворики, то навіть при всьому моєму скепсисі "М&М" туди цілком впишуться.

Багато хто критикує вже згадану вище лавочку Андре Тана. Знаєте, його поява на телеекрані викликає в мене спазм м’язів обличчя з відповідною гримасою. І лавочка його вибивається з загального ряду своєю нефункціональністю. Але, чорт забирай, більшість з нас навряд чи втримається від спроби на ній вмоститися, а для парочок це взагалі буде чудовим атракціоном. То ж відкинемо упередження і визнаємо, що насправді вона – класна!

Як відомо, всі ми естетично обдаровані – щоправда, переважно альтернативно – і зробимо цей клятий парк краще за якихось там модельєрів. Ну шо я можу сказати... Робіть! Без глямуру, з високою культурою, – як раз як треба. Тільки шось не чути стаханівського стокоту копит, тіки незадоволене «Бє-є-є» – і все.


- Володимир Кузнецов -

4. Соколовський каже, що Модний парк допоможе вберегти Пейзажку від забудови, але він бреше


Дійсно, лавочками проти бульдозера не відгородишся. Але є один нюанс: новий парк, ще й зроблений за участі відомих персон, підвищить статус, суб’єктивну цінність цього місця. І забудовувати вже доведеться не просто захаращену стару добру Пейзажку, а ще більш відоме місце. За певних умов – і перший український парк сучасної скульптури, як це не пафосно дзвучить. Тому Модний парк – це +10 до обороноздатності алеї. На відміну від того, що там є зараз.

5. Соколовський заробляє бабло

МАЦЬ! А всі ми, млин, праведники і за пачкою хрустких купюр не нахилимося!

Зрозуміло, що пан Соколовський заробить якщо не тугрики, то жменю ніштяків до іміджа. І буде абсолютно правий. Але я б звернув увагу на те, що співвласник Українського тижня моди не цурається відірвати сраку від шкіряного крісла й зустрітися з наврядчи приємними йому протестувальниками. А були б йому потрібні виключно бабки – фіг би він напрягався, забагато слави для жменьки незадоволених. А тому можна запідозрити, що Фешн Парк для нього – щось більше за черговий прибуток. Ну або просто хотілося б в це вірити.


- Ольга Громова -

Ітогі падвідьом... (с)

Поки що вся ця критика більше нагадує одного відомого персонажа з радянського мультика про олімпійського Дімку Мішку – «А Баба-Яга проти!». Так, кожен з нас має право на власну думку, але давайте бути чесними і намагатися пояснити її хоча б для себе. Поки що всі закиди розбиваються об фактаж: Модний парк не «залізе» на котів, не завадить краєвиду на хаотично засрані історичні будинки і взагалі легко нівелюється насадженими навколо квітами та кущами – варто лише скинутися бажаючим по 100 гривень і взяти лопати в руки. Модний парк буде цікавим. І таки да: Модний парк буде привертати увагу. Принаймні я, коли він з’явиться, залюбки піду дивитися, що вийшло. І дуже сподіваюся, що не буду розчарованим.


- Зінаїда Ліхачова -

А ще... Уявімо, що новина б була зовсім иншою. Ну приблизно такою:

«На Пейзажній алеї з’являться нові чудернацькі лавочки

Відомий київський скульптор Костянтин Скретуцький, автор Їжачка в тумані, котів-сороконожок на Пейзажці та инших столичних цікавинок почав роботу над новим парком. Він буде продовженням вже існуючого казкового дитячого майданчику на Пейзажній алеї, що вже стала по-своєму культовою серед киян та гостей міста. За словами скульптора, неподалік цього майданчику незабаром з’явиться ще десяток різнокольорових об’єктів: лавочка-килим, лавочка-окуляри, лавочка-кавун... Крім того, з’явиться і кілька нових скульптур. Зокрема, буде встановлено прожектор з бетонним промінем світла, цілий ряд різнокольорових сцикунів писяючих хлопчиків, стілець-коленвал та инші, подекуди досить абстрактні об’єкти. Як каже пан Скретуцький, новий парк стане подарунком киянам до дня міста і буде відкрито 27 травня».


От цікаво: а як би тоді – без відомих імен і слова «модний» – критикуюча громада та пересічні громадяни поставилися б до цього парку? Є підозра, що абсолютно протилежно, ніж зараз. З чеканнями відкриття і хвалебними гімнами.

4орнобіле.


Фото: KievFashionPark, interesniy_kiev
Tags: дворики и улочки, забудова, застроїмо усьо, мнения о Городе, міні-скульптури, памятники
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 117 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →