Вогонь між вогнів (igor_roz) wrote in interesniy_kiev,
Вогонь між вогнів
igor_roz
interesniy_kiev

В Києві можуть зникнути ще 107 історичних будинків

Міністерство культури і туризму України в період з 2005 по 2010 рік відмовилося вносити до реєстру 107 об'єктів культурної спадщини Києва.

Про це повідомив голова комісії Київради з культури й туризму Олександр Бригинець.

"Багато з цих 107 об'єктів уже зруйновані - наприклад, велотрек на вул. Б.Хмельницького, 58, будинок Шолом-Алейхема по вул. Червоноармійськый, 35, споруди Київського водопроводу на Набережному шосе, 6-8", - нагадав він, повідомляє прес-служба депутата.

"На жаль, до руйнування старого Києва доклали руку чиновники різних рівнів і різних кольорів. Сьогодні цю вакханалію необхідно припинити, інакше Київ перетвориться в пересічне провінційне місто пострадянського періоду", - заявив Бригинець.

Те, що стародавні особняки не пройшли перевірку Мінкульту, означає, що тепер їхні власники можуть реконструювати, перебудовувати і зносити будинки. Раніше будинки підлягали тільки науковій реставрації.

"Бізнесовий і адміністративний центр Києва виростає на кістах культурно-історичного центру столиці. Ціна в центрі за землю занадто висока і ніяка культурна цінність споруди не рятує "малометражні" будинки від того, що на їхньому місці будують скляно-бетонні хмарочоси. Єдиний спосіб врятувати історичне обличчя Києва - перенести органи управління містом і країною за межі забудови ХІХ століття" - вважає Бригинець.

SRC: http://kiev.pravda.com.ua/news/4d3061b9730df/
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments