desyateryk (d_desyateryk) wrote in interesniy_kiev,
desyateryk
d_desyateryk
interesniy_kiev

ВІЙНА ЗА КИЇВ. КОНТРНАСТУП

ВІЙНА ЗА КИЇВ. КОНТРНАСТУП

У понеділок ввечері у центрі Києва, на Ярославовому Валу, біля однієї з наймальовничіших будівель — так званого «замку Барона» — відбувся мітинг проти руйнування історичного середовища столиці. Причини акції викладено у зверненні організаторів:
«30 грудня 2010 року місто Київ, одне з найкращих та найстаріших міст у Європі, понесло тяжку втрату. Вночі, в той час, коли майже всі кияни готувалися до зустрічі Нового року, на вулиці Сагайдачного, 1 підступно був знищений маєток 1898 року, так звана «садиба архітектора Казанського».
КОЖНИЙ СВІДОМИЙ КИЯНИН ВІДЧУВ БІЛЬ ЧЕРЕЗ ВТРАТУ ОДНІЄЇ З УНІКАЛЬНИХ СПОРУД МІСТА ТА РОЗЦІНИВ ЦЕЙ ЗЛОЧИН ЯК ОСОБИСТУ ОБРАЗУ, СВОЄЇ РОДИНИ, ДІТЕЙ ТА НАЩАДКІВ! ЗА ЗНИЩЕННЯМ СТАРОВИННОГО БУДИНКУ СТОЯТЬ ДЕРЖАВНІ ПОСАДОВЦІ! (за припущенням інтернет-видання «Українська правда», це може бути нинішній голова СБУ Валерій Хорошковський. — Д.Д.).
Чергове руйнування історичної спадщини міста викликало ВЕЛИКИЙ РЕЗОНАНС серед киян, у зв’язку з чим новий голова міської адміністрації Олександр Попов організував оперативний коментар головного архітектора Києва Сергія Целовальника, в якому останній повідомив, що його управління ухвалило знесення історичної споруди та будівництво на її місці 6 — 9 поверхового «офісного центру».
Дозвіл на знесення «садиби Казанського» Целовальник обѓрунтував тим, що згідно з наказом Мінкульту від 13 липня 2009 року №521/0/16-09 «щойно виявлений об’єкт культурної спадщини — прибутковий будинок по вул. Сагайдачного, 1 не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у зв’язку з невідповідністю критеріям...». Таким чином було НЕ ВПЕРШЕ прибрано формальну заборону на знищення історичної будівлі. Цікаво, що на самому сайті Мінкульту в переліку наказів за липень 2009 року документ за таким номером відсутній. Рішення про виключення будівлі з Держреєстру пам’яток архітектури прийняте Міністерством культури і туризму від 13.07.2009 року (наказ №521/0/16-09). На той час міністерство очолював Василь Вовкун. Проект будівництва офісної багатоповерхівки ствердили 10.06.2010 на засіданні секції Містобудівної ради Києва. Написав «обѓрунтування» для знесення Віктор Вєчєрський, заст. директора Науково-дослідницького інституту охорони пам’яток!
У київській пресі з’явився «ПЕРЕЛІК ПАМ’ЯТОК ДЛЯ ПОДАЛЬШОГО ЗНЕСЕННЯ»!
СЕРЕД НИХ — «ЗАМОК БАРОНА» НА ЯРОСЛАВОВОМУ ВАЛУ, 1.
ДОСИТЬ! ТЕРПЕЦЬ УВІРВАВСЯ! /.../
Об’єднуючи свої зусилля, створюючи групи однодумців у кожному дворі, домі, в мережі інтернет та на роботі, переймаючи досвід ефективної боротьби у київських та світових громадських організацій, ми, кияни, виступаємо проти знесення старовинних будівель у центрі міста!
МИ НЕ РОЗУМІЄМО:
— ЧОМУ Флоренція прийняла ще у XIV ст. закон — «ні однієї будівлі вище унікального куполу собору Санта Марія дель Фьоре» — і виконує його до сьогодення? а наша старовинна частина міста страждає від ХМАРОЧОСІВ?
Початок на 1-й стор.
— ЧОМУ нові центри, палаци та резиденції королів будувалися поза старим містом, як Версаль, — а в нас замість будівництва державних центрів та установ поблизу аеропорту Бориспіль шукають, як перепланувати старовинні будівлі ПІД МАЙДАНЧИКИ ДЛЯ ГЕЛІКОПТЕРІВ?
— ЧОМУ старовинна частина міст Європи підтримується державними програмами та коштами, заповнена музеями, галереями, арт-готелями та концертними залами, а в нас ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМИ РОЗБАЗАРЕНІ ТА ДАВНО ВЖЕ ПРОДАНІ У ПРИВАТНУ ВЛАСНІСТЬ ІСТОРИЧНІ ПАМ’ЯТКИ — як, приміром, «ЗАМОК БАРОНА»?
— ЧОМУ наша влада не звертається за добрим світовим досвідом щодо розумного планування та збереження міст до наших МІСТ-ПОБРАТИМІВ?
— ЧОМУ злодіями при владі зруйновані архітектурні пам’ятки, які через віки відновлюють діти та онуки? Ми вже самі — ці діти та онуки!
ВСЕ БУДЕ ВІДНОВЛЮВАТИСЬ КИЯНАМИ — НАШИМИ НАЩАДКАМИ — ЗНОВУ ЗА ЇХНІ ВЛАСНІ КОШТИ!
МИ ЧЕКАЄМО ВІДПОВІДІ Й ВИМАГАЄМО — ПРИПИНІТЬ «ГОРОДоМОР»!
1. СУВОРО ПОКАРАТИ ВСІХ ВИННИХ У ЗНЕСЕННІ «САДИБИ АРХІТЕКТОРА КАЗАНСЬКОГО» ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ — ПОІМЕННО!
2. ВІДНОВИТИ ТА ПОВЕРНУТИ КИЯНАМ БУДИНОК, ЯКИЙ ЗНЕСЛИ, — У НАСТУПНОМУ РОЦІ, ЗАРАЗ, ШВИДКО І ЗА КОШТ ВИННИХ У ЗНЕСЕННІ!
3. ВИМАГАЄМО ВІД УКРАЇНСЬКОЇ ВЛАДИ ТА ВЛАДИ МІСТА СТВОРЕННЯ ЗАКОНУ ПРО ЗАХИСТ ІСТОРИЧНОЇ ЧАСТИНИ МІСТА — УНІКАЛЬНОГО «ЗАКОНУ АРХАНГЕЛА МИХАЇЛА — ЗАХИСНИКА МІСТА КИЄВА» — ОСТАННЬОГО ТА НЕЗМІННОГО НІКОЛИ І НІКИМ НАВІКИ! ЗАКОНУ, ЯКИЙ БУДЕ СХВАЛЕНИЙ СВІТОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ: ЮНЕСКО, ООН, ЮРИСТАМИ ЄВРОПИ ТА СВІТУ, ПРЕДСТАВНИКАМИ МІСТ-ПОБРАТИМІВ ТА ВСІХ ЦЕРКОВ, ЯКІ Є В КИЄВІ!»
Від себе додам: пройшло все не так гладко, як хотілося б. Не подбали про нормальну звукопідсилювальну техніку, про гасла, які могли скандувати мітингувальники, про відомих артистів, котрі залюбки підтримали б нас; фактично акція проводилася для кількох десятків людей, що стояли біля самого входу. А прийшло понад двісті киян, які терпляче стояли до самого кінця. Київ є кому захищати, але нас має бути набагато, набагато більше.

Дмитро Десятерик

Адреса статті плюс коментарі (Скорик, як то кажуть, доставила):
http://www.day.kiev.ua/299775
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments