grey_pink (grey_pink) wrote in interesniy_kiev,
grey_pink
grey_pink
interesniy_kiev

МЕТРО В ПИТАННЯХ І ВІДПОВІДЯХ

Лист із відповідями на питання пасажирів столичної підземки (учасників жж-спільноти interesniy_kiev) «Україні молодій» довелося чекати трохи менше місяця. Втім, дивуватися не варто – саме про такі строки говорила прес-секретар КП «Київський метрополітен» Надія Шумак, коли журналіст її мало не слізно просив розглянути запит протягом тижня, щоб встигнути підготувати матеріал до 50 річниці метро і другого місяця від дня здорожчання проїзду. «Якщо ви хочете розгромну статтю до свята написати – будь-ласка, без нашої участі. Почекайте з місяць, тоді відповіді отримаєте», - люто відповідала в телефонну трубку пані Надія.
Однак, як мовиться у заїждженій приказці, «краще пізно, ніж ніколи». Тому віддаємо належне КП «Київський метрополітен» – відповідей могло і не бути, особливо з огляду на те, що багато питань були гострими і провокативними. Хоча водночас слід зазначити, що деякі з пояснень можна розцінювати як формальні відписки.

Як працівникам метрополітену вдалося побороти нелегальну рекламу у вагонах?
Були встановлені ділові стосунки з Управлінням в справах захисту споживачів Києва. Відповідно до домовленостей, інспекторський склад Службової воєнізованої охорони метрополітену затримує розповсюджувачів несанкціонованої реклами та пропонує їм пройти до кімнати міліції на станції. Матеріали направляються до територіального управління у справах захисту прав споживачів для прийняття рішення відповідно до ст.. 27 Закону України «Про рекламу» (штраф від 1700 до 10 200 гривень). За три місяці складено матеріали на 1482 особи, ситуація значно поліпшилася.

Чому у метро так багато волоцюг? Чому їх не зупиняють при вході працівники міліції?
Київський метрополітен – громадський транспорт, яким можуть користуватися всі, хто здатен оплатити проїзд або має документ, що засвідчує право на безкоштовний проїзд. Людей, що мають неохайний вигляд або перебувають у стані алкогольного сп’яніння, повинні затримувати працівники лінійного управління охорони метрополітену. Притягувати до відповідальності осіб, що порушують громадський порядок, мають право лише працівники органів внутрішніх справ.

Коли відкриють три нові станції?
Введення в експлуатацію трьох станцій: «Деміївська», «Голосіївська» та «Васильківська» заплановано на 15 грудня цього року.

Чи буде вирішено питання торгівлі в переходах (біля входів і виходів), що заважає проходу пасажирів?
Принагідно повідомляємо, що з 18.10.2010 року співробітниками лінійного управління охорони метрополітену та Служби воєнізованої охорони метрополітену здійснюються щоденні чергування в підземних переходах станцій метрополітену з метою виявлення фактів стихійної торгівлі (очевидно, виявляти не дуже хочуть – ятки біля входів працюють без документів – Авт.).

Чи буде вирішеноь питання затоплення станцій «Вирлиця», «Бориспільська», «червоний Хутір» (того річ там воду збирали у відра)?
Така проблема є, але вона не є критичною. Підтоплення відбувається через недостатню потужність водовідвідної каналізації міста, яку планується реконструювати. Підрозділами метрополітену проводяться заходи щодо попередження можливого підтоплення.

Чи з’являться найближчим часом у київському метро сміттєві урни і таймери, що показують час до прибуття наступного потягу?

Діючими державними будівельними нормами (для метрополітенів) громадські туалети на станціях метро не передбачені. З метою забезпечення безпеки пасажирів, а також недопущення випадків закладання пожежо- та вибухонебезпечних предметів, спорудження громадських туалетів у метрополітені неможливе.
Щодо таймерів, на теперішній час не існує готових технічних рішень і засобів для відображення підрахунку точного часу прибуття потягу. Необхідно розробити окрему систему з серверами для обробки і передачі інформації з окремими табло на посадочних платформах. Реалізація цього проекту планується після впровадження в метро стандарту Wi-Fi, але це птребує значних коштів, яких на сьогодні немає.

Коли на станції «Університет» зявляться автомати з продажу жетонів? Чому з 19.00 ці автомати не працюють на станції «Контрактова площа», вихід до Валів?
Станція «Університет» - із незначним пасажирообігом. Тут для зручності проходу в 2009 році було встановлено два додаткові контрольні пункти. На даний час розробляється новий автомат, який буде видавати жетони, безконтактні картки та робити до запис на кількість поїздок. При успішному випробуванні, такий автомат буде і на даній станції. На «Контрактовій площі» автомати видачі жетонів працюють з відкриття і до закриття станції, ними не можна користуватися на момент завантаження. Ця операція триває кілька хвилин.

Чому при оптовій купівлі жетонів не надається знижка (як у Московському метро)?
Відповідно до розпорядження КМДА від 12.11.2003 №1277 така знижка не передбачена.

Чому другий ескалатор в одному напрямку вимикають ще до того, як закінчиться «час пік» (наприклад, на Лісовій – о 8.30)?
На «Лісовій» в години «пік» працюють резервні ескалатори в такому режимі. Вестибюль 1: на спуск з 16.55 до 19.45, на підйом з 7.05 до 9.20; вестибюль 2: на підйом з 7.30 до 8.40. режим роботи резервних ескалаторів на станції «Лісова» та інших станціях можуть змінюватися залежно від пасажиропотоку.

Чи створяться умови для проїзду інвалідів зі станцій «Кловська» та «Печерська»?
У 2011 році заплановано улаштування додаткових металевих поручнів поряд з колясочними з’їздами на станції «Печерська». Також на 2011 рік заплановано нанесення рельєфних обмежувальних смуг на платформах станцій «Кловська» і «Печерська». Всі заплановані заходи буде виконано за умови фінансування.

Чим покращилася якість проїзду в київському метро після збільшення плати за проїзд і чи підвищилася зарплатня його працівників?
За останні півроку (!!!, 2 гривні кияни платять трохи менше трьох місяців – Авт.) найпомітнішою подією для пасажирів стало введення 1 вересня на Сирецько-Печерській лінії відразу восьми нових поїздів, в тому числі двох – вітчизняного виробництва, внаслідок чого суттєво зменшився інтервал між поїздами та збільшилася провізна спроможність лінії. Напередодні відзначення 50 річниці метрополітену було введено в дію першу чергу єдиного диспетчерського центру. Незважаючи на фінансові труднощі, рівень зарплати працівників метрополітену з 1 листопада збільшився на 5%.

Які першочергові завдання зараз ставите?
Плани поділяються на дві частини: перша – будівництво і розвиток ліній, друга – модернізація діючих. Серед першочергових завдань – будівництво Подільсько-Вигурівської лінії вже в наступному році, спорудження другого переходу на станціях «Золоті ворота» - «Театральна» та на «Льва Толстого» - «Палац спорту». Будемо продовжувати Куренівсько-Червоноармійську лінію в бік Теремків. Це стратегічна мета. Треба наголосити, що з усіх питань розвитку метрополітену є розуміння і підтримка міської влади.
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 48 comments

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…