Олександр (joghurt) wrote in interesniy_kiev,
Олександр
joghurt
interesniy_kiev

У Києві відкрили пам"ятник Льодянику

Біля Бесарабського ринку відкрилася нова міська скульптура роботи Володимира Білоконя - пам"ятник Льодянику. Нова скульптура складається із двох «льодяників» - півника та білочки, і традиційно виконана із розфарбованого металу. Висота льодяників-звірят – майже 1,5 м, загальна вага – 23 кг. Реалістичності двом півтораметровим льодяникам додає запах – автор каже, що скульптури навіть пахнуть карамеллю.

На презентації скульптор зазначив також, що можливо місце Льодяників біля Бесарабського ринку – не остаточне і залежить від волі власників території. Тому не виключено, що цей милий пам’ятник може стати мандрівним. Головне, щоб його не спіткала доля іншого творіння Білоконя – дерева «12 стільців», розташованого на Майдані незалежності, яке невідомі минулого року повалили і намагалися вкрасти, після чого пам’ятник змушені були реконструйовувати. А серед найближчих планів митця – серія робіт із використанням виноградної лози, якої в достатку на стінах столичних будинків.

Образ цукерки в автора асоціюється з темою Дитинства. «На Бесарабці раніше продавали такі цукерки, і я просив батьків їх купити», - говорить Володимир Білокінь. До речі, в інтерв’ю митець зізнався, що дуже любить солодке, тому подібні ласощі для нього і зараз актуальні.

Якщо хто не знає, це Білокінь - автор пам"ятника Закоханим ліхтарям і Дереву "12 стільців" на Майдані незалежності, лавки і велосипеда зі стільчиками у Пасажі, рудого березневого кота на вул. Саксаганського. Останнє на сьогодні творіння митця в Києві – скульптура спідньої жіночої білизни – зірка у формі глобуса, на якому роль материків виконують інтимні деталі жіночого одягу. Відкрита вона 23 серпня, у День жіночої білизни, у парку на вулиці Городецького.

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 66 comments