Олег Андрос (androsland) wrote in interesniy_kiev,
Олег Андрос
androsland
interesniy_kiev

На Жуковому острові почалась забудова

Попри те, що останні три роки триває судовий процес, покликаний зупинити незаконну роздачу земель ландшафтного заказник «Острів Жуків», на острові розпочалась забудова. Це сталось саме в той час, коли закінчились 3 місяці, відведені столичній владі Кабінетом Міністрів України на усунення незаконних забудов у Києві.
Громадські організації звернулись до контролюючих органів з проханням зупинити незаконне будівництво.
Особливу занепокоєність викликають надзвичайно швидкі темпи будівництва , що відбувається з очевидними порушеннями норм як природоохоронного законодавства, так і будівельних норм. Незаконний паркан та роботи ведуться в людному місці, де є чимало відпочиваючих – на березі затоки, неподалік піщаних кар’єрів «Київміськбуду». Дивно, що адміністрація заказнику та міліція до сих пір не змогли належним чином відреагувати.
Нагадуємо, що ландшафтний заказник «Острів Жуків» створений у 1999 році у Голосіївському районі м.Києва, в заплаві р. Дніпро. Фактично, заказник поглинає всю збережену частину природного масиву «Конча-Заспа» (просимо не плутати з одноіменною зоною елітної забудови), який в минулому був першим в Радянській Україні природним заповідником. Власне озера Конча і Заспа розміщені на терпиторії заказника. Нагадуємо, що своїм рішенням 162/1996 від 22.08.2007 «Про питання створення ландшафтного заказника «Жуків острів», Київська міська рада скоротила площу заказника з 1794 га до 196 га. Це рішення було прийняте з грубими порушеннями законодавства:
- прийняте всупереч Генеральному плану м.Києва до 2020 року та Програмі розвитку зеленої зони м.Києва до 2010 р.;
- прийняте без погодження з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у м.Києві, яке є єдиним державним органом, компетентним погоджувати питання, що стосуються природно-заповідних об*єктів;
- прийняте попри протести Постійної комісії Київради з питань екологічної політики та протест Прокуратури м.Києва;
- прийняте без наукового обгрунтування доцільності скорочення меж заказника;
- прийняте з єдиною метою – зняти з території заказника природоохороннйи статус і віддати її під забудову.
Рішення Київради було оскаржене в суді у грудні 2007 року. Цей процес є першим судом за останні кілька років, коли Прокуратура оскаржила земельні рішення Київської міської ради. Тим більше, це – перший судовий процес, який Прокуратура м.Києва ініціювала на звернення громадських організацій. Від самого початку до процесу приєдналась на боці прокуратури м.Києва Всеукраїнська громадська організація «Національний екологічний центр України» (НЕЦУ). Судовий процес триває досі.
20 березня 2010 року прем'єр Микола Азаров дав київській владі три місяці для вирішення нагальних проблем столиці. Зокрема, йшлося і про питання землекористування та землевідведення.
Як стверджував прем'єр, київська влада для врегулювання ситуації має всі необхідні ресурси і можливості: "У нас є всі абсолютно можливості - і фінансові, і організаційні, я запевняю вас, щоб в Києві поправити ситуацію", - заявив тоді Азаров, тим самим взявши на себе відповідальність за ситуацію в столиці.
Фото забудови можна переглянути в інтернеті: http://picasaweb.google.com/108913295036568439194/20100627Zemsnaryad
Громадянська ініціатива «Збережи старий Київ» - контактна особа Ігор Луценко, 067-467-62-53.

Джерело: http://pryroda.in.ua/stepan/na-zhukovomu-ostrovi-pochalas-zabudova/
Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments