Олег Андрос (androsland) wrote in interesniy_kiev,
Олег Андрос
androsland
interesniy_kiev

Міські чиновники під прикриттям Євро забудують Черепанову гору?

Дружба Черепанової гори з футболом триває ще з початку минулого сторіччя. Однак, за сучасних подій ця дружба може стати  фатальною для  одного з наймальовничіших схилів Києва.

Так вже сталося, що будь-яка визначна подія міжнародного значення у столиці посилює земельні апетити київської влади. Так було з Євробаченням-2005, коли хотіли знищити увесь Труханів острів. Так відбувається й тепер під час підготовки чемпіонату Євро-2012.

На чимало земельних ділянок поклали око столичні чиновники, зачепили "апетити" і таку символічну для українського футболу територію, як Черепанова гора.

Саме будівництво Червоного стадіону в 1920 році заклало фундамент під розквіт футболу.

Пізніше цей стадіон переріс у сучасний НСК "Олімпійський". Однак, на пустирі на Черепановій місцеві досі продовжують грати в улюблену гру всіх українців. Кажуть, що подекуди збирається тут до 15 команд.

До речі, одні з воріт Олімпійського звуться Бессарабські, а другі - Черепанові. Так повелось ще з часів Лобановського.

Начебто на перший погляд все видається ідилією. Київ вже може конкурувати з Манчестером за популярність футболу на його території. А тут ще й Україна стала однією з господинь Євро-2012.

Звичайно, участь столиці в його проведенні ніхто не піддавав сумніву. А щоб легені спортсменів та вболівальників не страждали від шкідливих випаровувань міста - про це попіклується Черепанова гора.

Справді, для мешканців центру міста - це справжня зелена оаза. Та не лише для них. У 2005 році фахівцями Київського еколого-культурного центру було написане обґрунтування на створення пам'ятки природи місцевого значення. Це було зроблено не просто так.

Адже відомий схил є пристанищем для багатьох рідкісних для Києва видів тварин, на горі росте низка старовікових дерев. Це робить цю територію надзвичайно цінною.

Проте, чомусь просто споглядати та радіти життю дано не кожному. Замість того, щоб берегти зелені куточки як зіницю ока, київські чиновники люблять їх по-своєму. Ось і Черепанову гору вирішили прибрати до своїх рук.

За словами представника Національного екологічно-культурного центру Івана Парнікози, то лише на перший погляд все виглядає начебто пристойно.

Виявляється, адміністрація НСК "Олімпійський" хоче звести укріплювальну стіну довкола гори. Це начебто передбачено правилами проведення чемпіонату - створення місць відпочинку вболівальників.

Очі на плани адміністрації стадіону відкривають акти на обстеження зелених насаджень виконані "Київзеленбудом" на замовлення КМДА. Відповідно до них майже всі дерева, що зростають на Черепановій горі підлягають зносу.

Виходить, що старовинна місцевість - це не зелені шати столиці, а суцільний могильник дерев. Мабуть, у спеціалістів зеленбуду якісь свої способи визначення здоров'я дерев.

Питання, для  чого зносити дерева, якщо збираються побудувати лише невеличкі кафе та місця відпочинку для стомлених лементом стадіону відвідувачів матчів? На думку екологів вимоги чемпіонату - це лише прикриття. Насправді ж, дерева рубатимуться та зводитиметься стіна під нове висотне будівництво. Тобто, по-суті, гроші чемпіонату використовуватимуть зовсім не за заявленими цілями.

У такій ситуації залишались ще сподівання на незаангажованість та розум землевласників на горі. Зокрема, власників тенісних кортів, та рідної для всіх киян ковзанки "Крижинка". За законом, з ними має бути погоджено знесення зелених насаджень та інші дії, пов'язані з будівництвом.

Однак згадані господарі землі погодили рубку - про що йдеться у лист-відповіді "Київзеленбуду", у якому навіть є копію погодженя.

Проте, у  листі нічого не сказано про третього землекористувача - Національного  історико-культурного заповіднику "Київська фортеця".

А відсутність посилань на неї у листі "Київзеленбуду" може говорити про те, що Київська фортеця стоїть міцно й нічого не погоджує.

Як би там  не було, а доля гори лежить зараз у руках небайдужих киян. До речі, у місцевих мешканців ніхто дозволу не питав. Однак, лише їхнє пильне око не дозволить нанести шкоду такому мальовничому та неповторному місцю як Черепанова гора.

Автор: Наталя Шевченко
Джерело: http://kiev.pravda.com.ua/columns/4b7d3503dd2ca/view_print/

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments