Візит є робочим і його головною метою є перевірка стану об'єктів, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО - Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Зокрема представника ЮНЕСКО особливо цікавить питання дотримання правил забудови буферних зон довкола даних об'єктів.
Візит відбувається закрито як для громадян, так і для преси. Представники громадськості намагались передати делегації ЮНЕСКО документи, в яких доводиться протиправність дій київської влади щодо надання дозволів на будівництво в охоронюваній ЮНЕСКО зоні, а також висловлюється прохання підтримати громадськість Києва у питання збереженя цих пам'яток історії та культури України. Проте представники Міністерства закордонних справ, а також інші відповідальні за проведення візиту посадовці відмовились передати документи представникам ЮНЕСКО.
Очевидно, що Міністерство закордонних справ, котре саме четвертий рік веде боротьбу за право звести багатоповерховий будинок на Пейзажній алеї, в зоні, що перебуває під охороною ЮНЕСКО, не зацікавлене в дійсній охороні історико-архітектурного ансамблю у місті Києві. Разом з тим, втрата статусу об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО буде надто великою подією, котра приверне увагу, зокрема і до злочинних дій МЗС у цій сфері. Окрім будівництва на Пейзажній алеї, велике занепокоєння викликає також будівництво на вул. Гончара, 17-23, а також на вулиці Стрілецькій. Уся ця територія є буферною зоною Софії Київської і відповідно до взятих на себе Україною зобов'язань, повинна перебувати під особливою територією держави.
Громадянська ініціатива "Збережи старий київ" переконана, що наразі МЗС намагається замовчати приїзд представника ЮНЕСКО саме з метою збереження статусу кво, коли ЮНЕСКО не отримує достовірної інформації про дотримання правил утримання буферних зон і відповідно не намагається жодним чином тиснути на українську владу у питанні збереження даних об'єктів. Разом з тим незаперечним залишається той факт, що у разі продовження масованої забудови буферних зон (у результаті якої руйнується не тільки архітектурний ансамбль ділянки, але зазнають шкоди і самі об'єкти), питання про зняття статусу об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО рано чи пізно постане саме по собі.
Контактні номери телефону - 8-067-502-57-27 (Інна Совсун), 8-050-356-81-65 (Ірина Нікіфоренко)