Журнал Городского фанатика (myshyak) wrote in interesniy_kiev,
Журнал Городского фанатика
myshyak
interesniy_kiev

Верхнє місто


Верхнє місто розташовано на північної від Хрещатика височині. По всій довжині схилів Днепра, сходячи до річки Либідь, простягається головна вулиця Верхнього міста - Володимирська. andreevs.jpg (18652 bytes)На вулиці багато чудових будинків: земельний банк, будинок земства, особняк архітектора А.В.Беретті, Педагогічний музей. Цікаві площі уздовж вул. Володимирської: базарна площа міста Х ст. Торжок, фундамент першої кам'яної церкви на Русі - Десятинної, спаленої татаро-монголами в 1240 р.

Також на вул. Володимирській знаходиться одна з найпрекрасніших пам'яток архітектури - Андріївська церква, яка зведена у 1754р. за проектом архітектора Б.Ф.Растреллі у стилі барокко. Навпроти розташован історичний музей України, який є одним з найкрупніших науково- просвітницьких центрів країни.

Домінантою Верхнього міста є Софіївська площа. На неї знаходиться монастир - древня резиденція київських метрополитів. Здалеку височить золотий купол дзвіниці (1706, реконструкція 1852) висотою 76 м. Вражає красою одиннадцатикупольний Софійський собор (ХI в.), споруджений Ярославом Мудрим. Собор входить у список охорони самих коштовних пам'ятників архітектури світу ЮНЕСКО. Усередині частково збереглися фрески і мозаїки ХI ст.
У центрі площі пам'ятник Богданові Хмельницькому (1888, М.О.Мікешин).

zlvrt.jpg (15859 bytes)Далі - сквер із Золотими воротами. Вони отримали свою назву від схожості з константинопольськими Золотими воротами, що також були парадним в'їздом до міста. Про будівництво київських Золотих воріт згадується в літопису під 1037 роком. Над воротами зведено надбрамну церкву Благовіщення з позолоченою банею. Захісний павільон відтворює первісний вигляд древньої пам'ятки. У сквері - скульптура Ярослава Мудрого. Нижче по вулиці - площа оперного театру, трупа і балет якого є одними з кращих у Європі. На площі встановлено пам'ятник  композитору Лисенко - класику української музики.

Далі по вул. Володимирській знаходиться будинок Президії Академії наук, пам'ятник першому Президенту України М.Грушевському, головний корпус Національного універсітета ім.Т.Шевченко. Будинок, зведений у 1840 р. за проектом архітектора Беретті, є одним з найвизначніших зразків архітетури класицизму першої половини ХІХ століття. Червоний та чорний кольори споруди відповідали кольорам стрічок ордена святого Володимира, чиє ім'я носив університет.

У Верхньому місті є багато значних вулиць. sobor.jpg (16985 bytes)
Це - вулиця Б.Хмельницького, на якій розташовано Театр російської драми ім. Л.Українки, Музей літератури України, науково-природознавчий музей, Музей медицини.

Це - бульвар Т.Шевченко з пам'ятником та музеєм Т.Шевченко, Гуманітарним корпусом і Клініками медицинського університету, Педагогічним університетом. На бульварі Т.Шевченко розташовано всесвітньовідомий Кафедральний Володимирський собор, споруджений наприкінці ХIХ ст. за проектом арх. Беретті. Значну художню цінність мають внутрішні настінні розписи, які виконували художники В.Васнєцов, М.Нєстєров, М.Врубель та інші.

Також цікава вулиця Велика Житомірська з гарними житловими будинками, Інститутом теорії й історії архітектури. Поруч зведено новий будинок банку «Україна». 

Вулиця починається з Михайловської площі, на якої розташовані будинки Дитячого музичного театру і МІДа. На площі відбудовано Михайлівський золотоверхий собор, чудовий пам'ятник давньоруської культури зі славетними мозаїками. У центрі площі пам'ятник княгині Ользі (1911, І.П.Кавалерідзе), відновлений у 1996 р.

Вулиця закінчується Львівською площею - північними брамами древнього Києва. На площі знаходяться Міністерство торгівлі, Будинок художніка, будується театральний інститут. Поруч із площею - Художній інститут (колишня Духовна семінарія) . Неподалік Покровський жіночий монастир із Миколаївським собором, який розписано фресками 80-х років ХХ ст.
http://www.allkiev.kiev.ua/vulicy/volodymir.htm

Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment