Журнал Городского фанатика (myshyak) wrote in interesniy_kiev,
Журнал Городского фанатика
myshyak
interesniy_kiev

Андріївський узвіз


Андріївський узвіз колись був найкоротшим шляхом від Верхнього міста до Подола. Назва відома з 40-х рр. spusk2.jpg (18461 bytes)ХVIII ст.

У 1753 році за проектом арх. В.Растреллі на початку узвоза було збудовано Андріївську церкву. Існує легенда, відповідно до котрої місце, де тепер тече Дніпро, було морем. Коли св.Андрій прийшов у Київ і побудував на горі, де зараз стоїть Андріївська церква, хрест, то все море спливло вниз. Але деяка частина його залишилася і сховалася під Андріївською горою. Коли пізніше тут побудували церкву, то під престолом відкрилася криниця. В Андріївской церкві нема дзвонів, тому що, за легендою, при першому ж ударі вода прокинулася б і залила не тільки Київ, але і все Лівобірежжя.

Основна забудова вулиці виконана в 90-х рр. ХIX ст. і на початку ХХ ст. Нині, відтворений у стародавньому виді, узвіз - це місце виставки-продажу живопису andreevs.jpg (18652 bytes)і виробів народної творчості під відкритим небом.

Андріївський узвіз називають київським Монмартром. У будь-який день, у будь-яку погоду ви завжди побачите тут декілька художників, що демонструють свої роботи, зразки прикладного мистецтва - прикраси, посуд із скла і кераміки, кумедні фігурки з дерева, іграшки, медалі, монети і багато чого іншого. Тут також виступають співаки й артисти.

На Андріївському узвозі багато невеликих барів і кафе, де можна відпочити. spusk3.jpg (21561 bytes)

На узозі панує атмосфера міста кінця ХIX - початку ХХ ст.

Вулиця славиться тим, що у будинку №13 жив письменник М.О.Булгаков, автор романів "Біла гвардія", "Дні Турбіних". У цьому будинку розташовано музей Булгакова.

На Андріївському узвозі також функціонує унікальний музей однієї  вулиці. У ньому показано історію Андріївського узвоза у картинах, фотографіях та інших речах від давнини до наших часів.

Вздовж усієї вулиці багато картинних галерей, художніх салонів.

У затишному парку нижче церкви ви можете побачити скульптури Івана Кавалерідзе.
http://www.allkiev.kiev.ua/vulicy/andreevs.htm

Subscribe

 • Зміни в центрі столиці

  «Все тече, все змінюється» . І Київ теж не виключення із цього правила. Протягом 2019 року в столиці відбувся ряд змін. Зокрема, розібрали старий і…

 • Нижня підпірна стіна

  Легендарна "зеленка" — Зелений (літній) театр, Верхня підпірна стіна, Нижня підпірна стіна — це все олдскульні локації, які розташовані в одній…

 • Парк "Сирецький гай"

  З заброшками в столиці і з напарниками напряг, та й об'єктів для дослідження все менше і менше, тому вирішив здійснити культурну прогулянку. Так, щоб…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments