Олег Андрос (androsland) wrote in interesniy_kiev,
Олег Андрос
androsland
interesniy_kiev

Захистимо Київський велотрек!

У неділю, 20 квітня о 17.00 відбудеться акція протесту проти знищення унікальної архітерктурної споруди - Київського велотреку. Акція відбудеться на території самого велотреку, що знаходиться у квадраті вул. Б. Хмельницького, І.Франка, В. Чапаєва, О. Гончара. Під час акції виступатимуть професіонали та любителі велосипедного спорту. Будуть присутні відомі українські спортсмени, майстри спорту (зокрема, майстер спорту СРСР Євген Ніколаєв), котрі стали на захист велотреку проти варварської забудови, котра знищить цю унікальну споруду.

Київський велотрек було збудовано у 1913 році. До початку забудови він повністю відповідав олімпійським стандартам, на ньому проводились змагання всеукраїнського та міжнародного рівня. Тепер на полотні велотреку знаходиться будівельне сміття, у результаті чого полотно серйозно пошкоджене і потребує ремонту. Унікальна споруда мала статус пам'ятника історії, котрого його позбавили Указом Міністерства культури у серпні 1007 року. Через забудову повністю зірвано підготовку збірної України з велоспорту, спортсмени вимушені їздити до Львова на тренування. І це все у світлі заяв вищого керівництва країни про відродження спортивних споруд у рамках підготовки до Євро-2012!!!

Будівництво поблизу велотреку розпочалось у 2002р. кримською компанією "Консоль" на замовлення генпідрядника україно-хорватського СП "Гіпек". Серед власників компанії-забудовника є люди, близькі до "Партії регіонів".

Попри те, що було оголошено проект 9-поверхового будинка, у результаті на відстані 1 м (!!!!) від велотреку виріс 17-поверховий "монстр". Це є грубим порушенням законодавства України згідно з яким відстань до спортивних споруд має становити щонайменше 50 метрів!!!! Проте забудовники не зупинились на цьому і наразі планують зведення ще кількох будинків довкола велотреку, доля самого треку залишається під загрозою. Ніхто не вірить у обіцянки забудовника зберегти споруду, до того ж, таке близьке розміщення будинків довкола нього у будь-якому разі унеможливить його нормальне функціонування.

Будівництво загрожує не тільки велотреку, але і сусіднім будинкам. Через риття котловану є високий ризик підняття підземних вод та підтоплення сусідніх будинків. У кількох з них уже кілька років повністю затоплені підвали. Що, проте, не зупиняє будівництво, попри скарги та вимоги його зупинити з боку мешканців.

УСІ, КОМУ НЕ БАЙДУЖИЙ ВЕЛОТРЕК - ПРИЙДІТЬ ТА ПІДТРИМАЙТЕ АКЦІЮ!!!!!

За додатковою інформацією звертайтесь за номерами телефонів 8-050-944039-13 (Інна) або 8-050-411-25-98 (Андрій).

Акція організована спільно ініціативною групою з захисту велотреку та громадською ініціативою "Збережи старий Київ". До організації акції не причетна жодна політична сила. На акції заборонені пропаганда, партійна символіка чи передвиборча агітація у будь-якій формі.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments